کد خبر: 12071

MTN نیجریه شبکه خود را ارتقاء می‌دهد

سینا: شبکه اپراتوری MTN نیجریه اعلام کرد که به دنبال شکایت‌های مکرر مشترکانش نسبت به بهبود کیفیت شبکه خود اقدام کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، تمامی شبکه‌های اصلی تلفن همراه این کشور تحت فشار بهبود کیفیت شبکه خود هستند درحالی که آنها با دشواری‌هایی در راه اپراتوری در بخش‌های از این کشور به دلیل مواجهه با تروریسم و سلایق شخصی مسوولان بومی مواجه هستند.
فانسو آینا مدیر روابط عمومی MTN نیجریه گفته است که این اپراتور به سرمایه‌گذاری در این شبکه و نصب آنتن‌های BTS در سراسر کشور ادامه می‌دهد.
او افزود: در طرح به روزرسانی این شبکه تاکنون ۴۷۰۰ آنتن BTS نوسازی و به روز شده‌اند و ما در مراحل نهایی این پروژه قرار داریم و انتظار داریم در پایان آن در مجموع ۵۵۰۰ آنتن نوسازی شوند.
آینا ادامه داد: درهر حال چالش‌های زیرساختی و زیرست محیطی است که مانع ارایه یک سرویس پایدار و سازگار با محیط می‌شود و همچنان در روند اپراتوری تاثیرگذار است.
این اپراتور همچنین در بخش‌هایی از کشور نیجریه با حمله‌های گروه تروریستی موسوم به Bolo Haram مواجه است که با تخریب آنتن‌های BTS این اپراتور در سرویس‌دهی آن اختلال ایجاد می‌کند.
اپراتورهای شبکه‌ای نیجریه اخیرا از دولت این کشور خواسته‌اند تا شبکه‌های مخابراتی را به عنوان سرویس‌های ضروری طبقه‌بندی کنند تا براساس آن پلیس برای حفاظت آنها مسوولیت بیشتری برعهده بگیرد و از حملات مکرر در امان بمانند.نظرات غیرفعال است.