کد خبر: 11559

MTN اوگانادا شبکه LTE راه اندازی می کند

سینا: MTN از آغاز نصب شبکه LTE در کشور اوگاندا  خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، برنامه ارتقای زیرساخت شبکه MTN سرعت تا ۱۰۰ مگابیت را برای دسترسی سریع تر به اینترنت و کیفیت بالای تماس های ویدئویی در اختیار مشتریان این اپراتور قرار می دهد.
به گفته Rami Farah، مدیر فنی MTN اوگاندا، این اپراتور با سرمایه گذاری پیوسته و معرفی فناوری های عالی به دنبال ارائه بهترین تجربیات به مشتریان خود است.
MTN اوگاندا توانسته اولین سرویس پول موبایل را در این کشور راه اندازی کند، شبکه +۳G را معرفی کرده و جایگاه توزیع خود را وسیع کند و ظرفیت رادیویی و فناوری زیرساخت اصلی خود را افزایش دهد.
به علاوه این اپراتور توانسته است شبکه فیبر خود را با کار گذاشتن فیبرنوری و ساخت مراکز سوئیچ منطقه ای در مناطق شمالی، شرقی، غربی و مرکزی گسترش دهد.
بنابر اظهارات مدیر اجرایی MTN اوگاندا، MTN به توسعه بخش ICT و اقتصاد اوگاندا متعهد است. LTE درحال تبدیل شدن به یک استاندارد جدید است که سطح توسعه فناوری را تعیین می کند و سرعت انتقال داده ای سریع تری را نسبت به دیگر فناوری ها ارائه می کند.
این شرکت درنظر دارد طی سال جاری ۷۰ میلیون دلار را سرمایه گذاری کند که به ۸۰ میلیون دلار صرف شده سال ۲۰۱۲ افزوده می شود.
راه اندازی LTE این اپراتور را به اولین اپراتوری تبدیل خواهد کرد که از این فناوری در غرب آفریقا استفاده کرده است. اگرچه پیش از این، سال گذشته Smiles Telecom سرویس های فناوری ۴G را پس از خرید مجوز از کمیسیون ارتباطات اوگاندا (UCC) در کامپالا آزمایش کرد.
دو اپراتور فعالیت های خود را آغاز کرده اند و معتقدند خلاقیت و نوآوری بیشتر هر یک در رقابت میان آنها می تواند باعث جذب مشتری شود.نظرات غیرفعال است.