کد خبر: 13514

ITU تجهیزات ارتباطات ماهواره‌ای در فیلیپین نصب می‌کند

سینا: اتحادیه بین‌المللی ارتباطات راه دور (ITU) اعلام کرده است که تجهیزات ارتباطی اضطراری به مناطق بیشتر صدمه دیده توفان تایفون اعزام کرده است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ترکیبی از بادهای قدرتمند و جریان آب ساختمان‌ها، جوامع و خانواده‌ها را در فیلیپین در هم کوبیده است.

خسارت به زیرساخت های ارتباطی مهم این کشور پیشرفت در امر کمک‌رسانی را سخت کرده است و مقامات همچنان در حال تعیین کردن آمار مجروحان حادثه هستند.

باتوجه به وسعت خرابی‌ها هفته‌ها و حتی ماه‌ها بطول خواهد انجامید تا زیرساخت‌های ارتباطی تعمیر یا جایگزین شوند. در عین حال، تجهیزات ماهواره‌ای که ITU برای مقامات فیلیپینی فراهم کرده است می‌تواند برای حصول اطمینان از برقراری خدمات ارتباطی ضروری از طریق ماهواره کمک کند.

ITU تا به این ساعت ۵۰ دستگاه از تلفن‌های ماهواره‌ای ثریا را که مجهز به GPS هستند برای تسهیل کردن تلاش ها در امر جستجو و امداد و نجات به مناطق فرستاده است. همچنین ۳۰ دستگاه تلفن همراه ماهواره‌ای ایریدیومی، ۲۰ دستگاه ترمینال شبکه Inmarsat و یک ایستگاه Qualcomm CDMA با این منطقه زلزله‌زده ارسال کرده است.نظرات غیرفعال است.