کد خبر: 17112

FCC طیف فرکانسی بالاتر از ۲۴ گیگاهرتز را به ۵G تخصیص داد

سینا: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) قانون جدیدی را تصویب کرده است که براساس آن طیف فرکانسی بالاتر از ۲۴ گیگاهرتز را به توسعه نسل پنجم فناوری خدمات تلفن همراه اختصاص داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ایالات متحده اولین کشور جهان است که فرکانس های بالاتر از ۲۴ گیگاهرتز را به سرویس های تلفن همراه و نسل بعدی شبکه های نسل پنجم اختصاص داده است.
FCC گفته است که در این زمینه باید رویکرد متعادل استفاده انحصاری مبتنی لایسنس، دسترسی اشتراکی و غیرلایسنسی به منظور تامین نیازهای مختلف پشتیبانی شود.
این کمیسیون همچنین پیش نویس تصمیم گیری درباره بکارگیری استفاده از سرویس های انعطاف پذیر و قوانین فنی برای طیف فرکانسی ۱۸ گیگاهرتز و هشت طیف فرکانسی دیگر را نیز آماده است.
تصمیم های این کمیسیون اکنون در معرض اظهار رای و پیشنهادات عمومی قرار گرفته است.
مصوبات تازه FCC به شدت مورد استقبال بازیگران صنعت قرار گرفته است و گروه صنعتی موبایل CTIA اعلام کرده است که تصمیمات اخذ شده آمریکا را در صدر توسعه دهندگان سرویس های ۵G قرار خواهد داد و این درحالی است که اتحاد وای فای نیز از تصمیم گیری ها درباره طیف های فرکانسی غیرلایسنسی نیز استقبال کرده است.
Verizon نیز گفته است که طیف های فرکانسی بیشتر برنامه های این اپراتور را برای راه اندازی نخستین سرویس های تجاری ۵G در سال آینده تسهیل خواهد کرد.نظرات غیرفعال است.