کد خبر: 8527

CORE جدید شرکت خدمات انفورماتیک گزینه مناسب سامانه متمرکز بانکی

سینا: سیستم متمرکز بانکداری الکترونیک(CORE) شرکت خدمات انفورماتیک با تمام ویژگی‌های‌مورد نیاز بانک‌مرکزی برای ایجاد سامانه متمرکز بانکی مطابقت داشته و با ضریب امنیت بالا از آخرین سطح فناوری نیز  برخوردار است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، محمد بیگی مدیر اداره مهندسی نرم‌افزار بانک مرکزی در خصوص دلایل انتخاب شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان مجری این پروژه گفت: بسیاری از سیستم‌های‌ متمرکز بانکداری الکترونیک موجود عمدتا خارجی بوده در حالیکه سیستم ارائه شده توسط شرکت خدمات انفورماتیک داخلی است و تمام مختصات و ویژگی‌های مورد نظر بانک مرکزی را نیز تامین می‌نماید.علاوه براین در مقایسه با نمونه‌های مشابه از قابلیت‌های بالایی برخوردار است چرا که تمام منبع نرم افزاری آن در اختیار ما قرار دارد و این ویژگی به لحاظ امنیتی بسیار قابل توجه است.
وی اظهار امیدواری کرد پیش از پایان سال ۹۰ فاز دوم سامانه متمرکز بانکی، بانک مرکزی که با هدف تجمیع حساب‌های دولتی، خزانه و حساب های سایر سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات در نزد بانک مرکزی با امکان بهره‌برداری از ابزار نوین بانکی طراحی شده است، به بهره برداری برسد. فاز اول این پروژه ۲۶ دی ماه در بانک مرکزی به بهره‌برداری رسیده است.آقای مهندس فرامرز خالقی معاونت بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک نیز  در خصوص ویژگی‌های این پروژه گفت:  سیستم متمرکز بانکداری الکترونیک فعال در این سامانه از آخرین دستاوردهای فناوری در این حوزه برخوردار بوده و معماری‌های نرم‌افزاری روز در آن بکار گرفته شده است و به جهت سرویس گرا (SOA) بودن آن از قابلیت تطبیق با شرایط جدید برخوردار است.
وی ویژگی دیگر سیستم جدید را قابلیت دسترس پذیری بالای آن عنوان کرد و یادآور شد: به این ترتیب با نصب و راه‌اندازی آن در بانک‌های متقاضی، ایجاد سرویس‌ها و کاربری‌های جدید در زمان کوتاه امکان‌پذیر است.
از طرفی با توجه به مقیاس پذیری آن می‌توان سیستم متمرکز بانکداری الکترونیک ارائه شده را مطابق با نیاز مشتری در هر سطحی آماده بهره‌برداری کرد.
از دیگر نکات قابل توجه می‌توان به ویژگی محصول‌‌سازی آن اشاره کرد که به خودی خود انعطاف‌پذیری را نیز به دیگر ویژگی‌های برجسته آن می‌افزاید.
باتوجه به بهره‌مندی از فناوری سیستم‌های مبتنی بر مدیریت منابع سازمانی   ((ERP، قابلیت مدل‌سازی برای فرایندهای پیچیده نیز فراهم شده و آنها را به طور کامل پوشش می‌دهد.
وی تاکید کرد: آنچه بسیار حائز اهمیت است تحقق این امر با استفاده از نرم‌افزارهای متن باز ضمن عدم وابستگی به منابع خارجی و افزایش امنیت مورد نظر در سیستم‌های بانکی است که نشان از توان بالای متخصصین داخلی دارد.نظرات غیرفعال است.