رگولاتوری در جهان

ترکیه توییتر و واتس اپ را فیلتر کرد

سینا: دولت ترکیه دسترسی شهروندان این کشور به توییتر و واتس اپ را قطع کرد. به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، یک گروه نظارت بر اینترنت، پس از بازداشت ۱۱ نفر از نمایندگان حزب دموکراتیک خلق توسط ماموران امنیتی،... (ادامه)

FCC طیف فرکانسی بالاتر از ۲۴ گیگاهرتز را به ۵G تخصیص داد

سینا: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) قانون جدیدی را تصویب کرده است که براساس آن طیف فرکانسی بالاتر از 24 گیگاهرتز را به توسعه نسل پنجم فناوری خدمات تلفن همراه اختصاص داد.... (ادامه)

چین بخاطر بزرگترین کلاهبرداری تله‌کامی ۶۲ نفر را بازداشت کرد

سینا: چین در بزرگترین کلاه‌برداری تله‌کامی صورت گرفته، 62 نفر را بازداشت کرده است که 10 نفر آن‌ها تایوانی هستند و مضنون به کلاهبرداری از یک کنسرسیوم به رقم 17 میلیون دلار هستند.... (ادامه)

اپراتورها مشتری‌های خود را به دلیل تعامل ضعیف با آن‌ها از دست می‌دهند

سینا: طبق یک پژوهش جدید از موسسه اکسنچر، اعلام شده است 83 درصد از کاربران ایالات متحده ترجیح می‌دهند به جای ارتباط با کانال‌های دیجیتال، در تعامل با یک شخص حقیقی مشکل خود را رفع کنند.... (ادامه)

کاهش نرخ رومینگ اپراتورهای خلیج فارس

سینا: رگولاتوری امارات متحده عربی به دو اپراتور کشورش دستور داده تا هزینه رومینگ بین‌الملل را برای کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس کاهش دهند.... (ادامه)

آمریکا تحریم‌های تجاری ZTE به دلیل فروش کیت آمریکایی به شرکت مخابرات را تعلیق کرد

سینا: آمریکا در یک اقدام که می‌تواند به عنوان یک پیروزی برای همه طرف‌های درگیر تلقی شود، تحریم‌های تجاری شرکت ZTE را تعلیق کرد.... (ادامه)

تعداد مشترکان باند پهن ۴G به یک میلیارد رسید

سینا: براساس یک بررسی جدید، GSMA اعلام کرد تعداد اتصالات همراه 4G در سراسر جهان به یک میلیارد رسیده است و در ادامه همین مسیر پیشرفت تا سال 2020 یک سوم از تمام ارتباطات همراه روی این فناوری خواهد بود.... (ادامه)

دولت هند وودافون را به توقیف دارایی‌هایش تهدید کرد

سینا: دولت هند تهدید کرد اگر شرکت وودافون بدهی یک میلیارد دلاری خود را پرداخت نکند، دارایی‌های این شرکت را توقیف خواهد کرد.... (ادامه)

سومین اپراتور تلفن همراه عمان راه‌اندازی می‌شود

سینا: دولت عمان اصرار دارد رگولاتور مخابراتی این کشور هرچه سریعتر مناقصه سومین اپراتور تلفن همراه این کشور را برگزار کند.... (ادامه)

پیشنهاد کمیسیون اروپا برای ارتقای سرویس‌های اینترنت موبایل با فرکانس ۷۰۰ مگاهرتز

سینا: کمیسیون اروپا پیشنهادی برای استفاده هماهنگ از باند 700 مگاهرتز به منظور استفاده در سرویس‌های موبایل ارایه کرد.... (ادامه)