فناوری

نخستین ربات بازی‌های تلگرامی راه‌اندازی شد

سینا: ربات‌ها هر روز شکل و رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرند و با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه‌های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، مدت‌ها است که ربات‌های تلگرام جزء جدایی ناپذیر این پیام‌رسان شده‌اند و توانسته‌اند با خدماتی که... (ادامه)

نقش سرنوشت ساز پیام رسان ها و رسانه های اجتماعی در ماجرای کودتای ترکیه

سینا: کودتای صورت گرفته در بامداد شنبه، 26 تیر ماه، در کشور ترکیه به لحاظ بکارگیری ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات حاوی نکات جالب توجهی بود.... (ادامه)

مدیرعامل سیسکو: آماده باشید یا نباشید اینترنت اشیا می آید

سینا: هرگاه بحث از اینترنت اشیاه (IoT) به میان می آید، درمورد آینده آن و تغییراتی که به جای می گذارد، صحبت می شود. این درحالی است که چاک رابینز، مدیرعامل سیسکو معتقد است اینترنت اشیا پیش به نقطه عطف... (ادامه)

تشریح زیرساخت‌های نرم‌افزاری خط و زبان فارسی در نشست جامعه اطلاعاتی ۲۰۱۶ ژنو

سینا: توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری خط و زبان فارسی در محیط دیجیتال و سرویس ایمیل چاپار توسط دکتر حمید شهریاری در نشست جامعه اطلاعاتی 2016 ژنو تشریح شد.... (ادامه)

گوگل امکان دسترسی به پروژه Fi را برای همه مشتری‌ها فراهم می‌کند

سینا: گوگل محدودیت ثبت نام کاربری برای دسترسی به پروژه سرویس تلفن همراه Fi را برداشت.... (ادامه)

اینترنت بالنی گوگل ماه آینده در سریلانکا راه‌اندازی می‌شود

سینا: دولت سریلانکا گفته است که قصد دارد با خرید 25 درصد از سهام محلی پروژه Loon گوگل، اتصال به اینترنت از طریق بالن را برقرار کند.... (ادامه)

تنها ۱۸ درصد از اروپایی‌ها در مورد داده‌های شخصی به اپراتورها اعتماد دارند

سینا: براساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی TNS Infratest در زیرمجموعه وودافون، کمتر از یک سوم (32 درصد) از اروپایی‌ها بر این باورند که داده‌های بزرگ برای آنها منافعی به دنبال دارد.... (ادامه)

عرضه دستگاه های وای‌فای از مرز ۱۵ میلیارد در سال ۲۰۱۶ می‌گذرد

سینا: اتحادیه وای‌فای اعلام کرد عرضه دستگاه‌های وای‌فای به 12 میلیارد واحد در سال 2015 رسیده است و انتظار می رود به بیش از 15 میلیارد واحد تا پایان سال 2016 برسد.... (ادامه)

موبایل‌ها جایگزین کارت بلیت‌های مترو می‌شوند

سینا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه سنگین کارت بلیت‌های مغناطیسی و استهلاک بالای کارت‌خوان‌ها گفت: از سال ۹۵ بلیط‌های مترو به صورت انتقال اطلاعات بر روی گوشی های همراه امکان پذیر می شود.... (ادامه)

کنفرانس ملی اینترنت اشیا برگزار می‌شود

سینا: کنفرانس ملی اینترنت اشیا روزهای ششم و هفتم بهمن ماه سال جاری از سوی گروه علمی-تحلیلی طیف برگزار می‌شود.... (ادامه)