کد خبر: 11155
معاون فني و مهندسي همراه اول

۸۰ درصد شبکه همراه اول در بخش سوئیچینگ نوسازی شده است

سینا: معاون فنی و مهندسی همراه اول از ادامه نوسازی شبکه همراه اول در دو بخش core و رادیویی خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، مهندس دهقان معاون فنی و مهندسی همراه اول در نشست خبری روز پنج شنبه در حاشیه نمایشگاه ایران تله‌کام ۲۰۱۲ با اشاره به ادامه عملیات نوسازی شبکه همراه اول گفت: برنامه نوسازی شبکه همراه اول در دو لایه core و رادیویی از اواسط سال ۹۰ آغاز شد که در بخش core، ۸۰ درصد سوئیچ های قدیمی و ۱۰۰درصد شبکه ۲۲ استان کشور نوسازی شده است.
دهقان با اشاره به نوسازی شبکه همراه اول در بخش رادیویی نیز گفت: از مجموع ۳۶۳ بی اس سی کشور ۲۸۷ بی اس سی به شبکه جدید انتقال یافته و تعداد مابقی تا یک ماه دیگر منتقل می‌شود.
وی افزود: تا پایان آذرماه شبکه زیرساخت GPRS جهت ارائه خدمات نسل جدید تکمیل می‌شود.
دهقان یکی از مهمترین ویژگی‌های این عملیات نوسازی را حفظ کیفیت در جریان نوسازی عنوان کرد و گفت: مشترکین در جریان این عملیات نوسازی احساس نکردند که شبکه در حال نوسازی است و خدمات مورد نظر خود را براحتی دریافت کردند.
معاون فنی و مهندسی قدم بعدی را تغییرات فرکانس ناشی از نوسازی دانست و اظهار داشت: طراحی فرکانس، انجام شده و فقط اجرای آن منوط به اخذ مجوزهای رسمی است. بعبارت دیگر تا خردادماه سال آینده تمام زیرساخت‌های لازم جهت ارائه نسل سوم تلفن همراه مهیا می‌شود.
وی در پایان با اشاره به شبکه همراه اول یادآور شد، در بخش شبکه مشکل خاصی وجود ندارد و برنامه اصلی از این پس گسترش و ارتقاء نرم افزارها و Applicationها خواهد بود.نظرات غیرفعال است.