کد خبر: 10366

۸٫۵ میلیون مشترک موبایل تا سال ۲۰۱۷ وجود خواهد داشت

سینا: تا پایان سال ۲۰۱۱ تقریبا ۶ میلیون مشترک تلفن همراه در سراسر جهان وجود داشت و تا پایان سال ۲۰۱۲ این تعداد به ۶٫۵ میلیون مشترک خواهد رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، رشد سالیانه تعداد مشترکان تلفن همراه در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ تقریبا ۷٫۳ درصد خواهد بود و بر این اساس تا پایان سال ۲۰۱۶ تعداد مشترکان تلفن همراه دنیا به ۸٫۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.
۱۰ کشور در صدر این رشد قرار خواهند داشت و حجم ۱٫۸ میلیارد مشترک را طی ۵ سال آینده به خود اختصاص خواهند داد که معادل ۷۲ درصد از مجموع مشترکان افزوده شده در این بازه زمانی است.
پیش‌بینی می‌رشد سریع‌ترین رشد بازار با رشد ۹ درصدی متعلق به آفریقا و آسیا-اقیانوسیه باشد. در این میان چین هنوز بزرگترین بازار از نظر تعداد مشترکان تلفن همراه محسوب می‌شود.
در سال ۲۰۱۱ منطقه آسیا-اقیانوسیه ۵۰٫۱ درصد از کل مشترکان تلفن همراه دنیا را به خود اختصاص داده و تا پایان سال ۲۰۱۶ به سهم ۵۴٫۳ درصدی خواهد رسید.
همچنین سهم بازار آفریقا نیز از ۱۰٫۸ درصدی در پایان سال ۲۰۱۱ به ۱۱٫۹ درصدی تا پایان سال ۲۰۱۶ خواهد رسید.
کشورهایی از منطقه آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا در میان ۱۰ کشور برتر درحال رشد قرار دارند که از میان آنها مصر، عمان و سودان سه بازار صدرنشین در رشد سریع تلفن همراه هستند.نظرات غیرفعال است.