کد خبر: 9315

۵۱ مجوز استفاده از کد خدماتی از سوی رگولاتوری صادر شد

سینا: دبیر کمیته واگذاری کدهای خدماتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از صدور ۵۱ مجوز استفاده از کد خدماتی، با ارزش سالانه صد میلیارد رال  در سال ۹۰ خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی گفت: صیانت از منابع ملی مانند فضای فرکانسی و شماره‌گذاری و استفاده صحیح از آنها در راستای اهداف توسعه‌ای کشور یکی از وظایف رگولاتوری است که بر همین اساس آئین‌نامه واگذاری کدهای خدماتی به منظور استفاده درست و منطقی از آن در سال ۸۸ در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد.
وی افزود: به منظور افزایش ظرفیت و تعداد کدهای خدماتی، تسهیل در واگذاری کدها و شفاف سازی برخی از مواد مصوبه آئین‌نامه کدهای خدماتی در سال ۹۰ در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اصلاح شد.
فلاح با اشاره به اینکه بسته به نوع فعالیت و نوع شماره واگذار شده، ارزش کدهای خدماتی متفاوت است اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در راستای حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، ایجاد فضای رقابتی سالم و ارائه خدمات با کیفیت مناسب، کدهای خدماتی را براساس مقررات و آئین نامه مربوط ، در کوتاهترین زمان در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌دهد.
مدیرکل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی رگولاتوری درباره فرآیند صدور مجوز کدهای خدماتی گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به آدرس www.cra.ir اطلاعات مربوط به تعرفه و شرایط دریافت کدهای خدماتی را مطالعه کرده و درخواست خود را به همراه مدارک لازم به سازمان ارسال کنند که پس از بررسی و تائید درخواست‌ها در کمیته واگذاری کدهای خدماتی و پرداخت هزینه‌های آن از سوی متقاضیان، کد خدماتی واگذار می‌شود.
وی عنوان کرد: براساس آئین‌نامه واگذاری کدهای خدماتی متقاضیان استفاده از این کدها اشخاص حقوقی مانند بانکها، شرکتهای تجاری بزرگ و کوچک، نهادهای عمومی و … هستند که از این کدها در راستای ارائه خدمات و اطلاع‌رسانی به مشتریان خود استفاده می‌کنند.نظرات غیرفعال است.