کد خبر: 10762
رئيس سازمان فناوري اطلاعات خبر داد:

۴۷ هزار دستگاه دولتی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

سینا: رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت:‌ براساس برنامه زمانبندی تعیین شده در برنامه پنجم توسعه، ‌تا پایان سال جاری، ‌دستگاه‌های اجرایی به این شبکه متصل خواهند شده و بر همین اساس ‌تاکنون ۴۷ هزار دستگاه دولتی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، علی حکیم‌جوادی با اشاره به پیاده‌سازی شبکه ملی اینترنت برای ۱۵ درصد کاربران خانگی تا پایان امسال افزود: به لحاظ اجرایی مشکلاتی در پیاده سازی شبکه ملی برای کاربران خانگی وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه پنجم توسعه ۶۰ درصد کاربران خانگی بتوانند از شبکه ملی اطلاعات استفاده کنند.

وی اظهار داشت: تا کنون ‌۴۴ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند که از این تعداد ۱۵ هزار مدرسه با پهنای باند ۲ مگابایت برثانیه به شبکه متصل هستند.

حکیم‌جوادی ادامه داد: پیاده‌سازی شبکه‌های اختصاصی از دیگر برنامه‌های شبکه ملی اطلاعات است که امیدواریم تا پایان ماه جاری فاز نخست شبکه ملی سلامت در بیش از ۱۰ هزار نقطه و شبکه امور مالیاتی به بهره‌برداری برسد.

وی از ارائه سرویس ایمیل بومی به دانشگاه‌ها و مدارس خبر داد و خاطرنشان کرد: بر این اساس ایمیل‌های داخلی در اختیار دانش آموزان، معلمان و دانشگاهیان قرار خواهد گرفت.نظرات غیرفعال است.