کد خبر: 17449

۳۲ درصد کاربران کافه‌ بازار از دیتای ایرانسل استفاده می‌کنند

سینا: در مراسم راه‌اندازی فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، حسام آرمندهی مدیرعامل فروشگاه کافه‌بازار با ارائه آماری در زمینه مصرف دیتا، اعلام کرد که ۳۲ درصد کاربران این اپلیکیشن از شبکه دیتای ایرانسل به عنوان رتبه نخست در میان سرویس‌دهنگان اینترنت استفاده می‌کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ایرانسل همچنین در کنار توسعه بازار بیرونی، توسعه زیرساخت‌ها و توانمندسازی ارائه خدمات دیجیتال با تاکید بر توسعه سیستم ارائه خودکار و سریع محتوا از طریق شبکه ایرانسل، توسعه تلویزیون اینترنتی/ تعاملی لنز (IPTV) و توسعه زیرساخت‌های خدمات دستگاه به دستگاه (M2M) و اینترنت اشیا (IoT) مد نظر قرار گرفته است.
به علاوه، پس از عملیاتی شدن چهار مرکز تبادل ترافیک (IXP) در فاز نخست راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در شهرهای تهران، مشهد، تبریز و شیراز و اعلام آمادگی ۱۰۰ درصدی برای منطقه‌بندی، ایرانسل معادل ۶۲۰ درصد رشد ترافیک در این زمینه را در فاز دوم نسبت به فاز نخست شاهد بوده است.
ایرانسل همچنین با مدیریت منابع نام‌ها و آدرس‌ها برای تحقق اینترنت اشیا، بهره‌برداری آزمایشی از نسخه ششم پروتکل اینترنت (IPv6) را در فاز نخست راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به اجرا رسانده و در فاز دوم، با دستیابی به اهدافی بیش از هدف تعیین شده، IPv6 را به مرحله تجاری‌سازی و بهره‌برداری رسانده است.
ایرانسل علاوه بر این با برنامه‌ریزی برای توسعه در بخش شبکه‌های دسترسی، پوشش سرویس اینترنت پرسرعت همراه و ثابت را در سراسر ایران گسترش داده است.
بر این اساس پوشش نسل سوم اینترنت همراه ایرانسل (۳G) که در فاز نخست ۱۱۲۱ شهر و دهستان را در بر می‌گرفت، در آغاز فاز دوم شبکه ملی اطلاعات به ۱۶۰۶ شهر و دهستان رسیده و با رشد ۴۳ درصدی را تجربه کرده است.
همچنین پوشش سرویس نسل چهارم اینترنت همراه ایرانسل (۴G/LTE) با رشد ۷۵ درصدی، از ۲۶۷ شهر و دهستان در در فاز نخست به ۴۶۸ شهر و دهستان در آغاز فاز دوم رسیده است.
پوشش نسل ۴٫۵ اینترنت همراه (۴,۵G یا۴G+ ) ایرانسل نیز با وجود آن که جزء اهداف فاز اول و دوم نبوده است، با رشد ۹۳۱ درصدی، از ۱۶ شهر در فاز نخست، به ۱۴۹ شهر در فاز دوم رسیده است.
در زمینه اینترنت ثابت نیز ایرانسل به عنوان ارائه‌دهنده گسترده‌ترین شبکه اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) در ایران، تعداد شهرهای تحت پوشش این سرویس را از ۳۹ شهر در فاز نخست به ۱۴۰ شهر در آغاز فاز دوم افزایش داده است.نظرات غیرفعال است.