کد خبر: 8568
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۲ درصد از تولید ناخالص ملی سهم ICT است

سینا: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در برنامه پنجم توسعه سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در تولید ناخالص نلی ۲ درصد در نظر گرفته شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، علی اصغر عمیدیان در مراسم راه‌اندازی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران افزود: بند الف ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه وظیفه سنگینی را برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر گرفته است بطوریکه براساس آن باید ۶۰ درصد خانورها و ۴۰ درصد کسب و کارهای کشور در ۲ سال اول برنامه به پهنای باند دسترسی داشته باشند.
به گفته وی، طبق برنامه باید پهنای باند ۲ مگابیتی درب منازل تحویل شود و برای این کار باید همکاری نزدیکی میان تامین‌کنندگان شبکه، سرویس و محتوا صورت بگیرد.
عمیدیان با اشاره به اینکه در نسل سوم تلفن همراه ارایه سرعت دسترسی ۲ مگابیتی قابل ارایه است، افزود: براساس تکلیف اصل ۴۴ ارایه خدمات عمومی را به بخش خصوصی و تعاونی واگذار کردیم.
وی گفت: برای توسعه بانکداری موبایل قرار بود دو سال پیش میان همراه اول و دانشگاه شریف فعالیت‌هایی صورت بگیرد اما چون سهم هر یک از طریفین مشخص نبود، ۴ ماه پیش به این ختم شد که شرکتی برای این کار ایجاد شود تا مشترکا کار را انجام دهند.نظرات غیرفعال است.