کد خبر: 11017

۱۰ تکنولوژی استراتژیک برتر در سال ۲۰۱۳ معرفی شدند

سینا: موسسه گارتنر ۱۰ تکنولوژی برتر و روند استراتژیک برای سازمان‌ها را در سال ۲۰۱۳ تعیین واعلام کرده است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، تحلیلگران این موسسه تکنولوژی‌های استراتژیکی که پتانسیل ایجاد تاثیر قابل توجهی بر سرمایه‌گذاری در سه سال آینده را دارا هستند، معرفی کرده‌اند.

عواملی که نشان‌دهنده تاثیرگذاری قابل توجه یک تکنولوژی است، شامل پتانسیل بالا برای ایجاد شکاف در فناوری اطلاعات، نیاز به سرمایه‌گذاری عمده و یا ریسک تاخیر در انتخاب آن است.

یک تکنولوژی استراتژیک ممکن است یک تکنولوژی فعلی باشد که به رشد کامل رسیده و یا برای استفاده در طیف وسیع‌تری از کاربردها مهیا شده است.

همچنین ممکن است یک تکنولوژی نو و در حال ظهور باشد که فرصتی برای ایجاد مزیت‌ها در کسب و کار استراتژیک ایجاد کند یا پتانسیل بالایی در انقطاع بازار در پنج سال آینده داشته باشد.

این نوع از تکنولوژی‌ها برنامه‌های بلندمدت و طرح‌های سازمان‌های مختلف را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

به گفته گارتنر، این تکنولوژی‌های در حال ظهور پیوندی از بخش‌های مختلف فناوری اطلاعات هستند که تحولی را در جامعه و کسب و کار ایجاد خواهند کرد و مدل‌های قدیمی کسب و کار را تغییر می‌دهند.

این ۱۰ تکنولوژی استراتژیک شامل دستگاه‌های موبایل، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه HTML5، ابر شخصی، فروشگاه‌های برنامه‌های کاربردی تجاری، اینترنت در همه چیز، فناوری اطلاعات هیبریدی و رایانش ابری، Strategic Big Data، تحلیل‌های قابل عمل، حافظه‌های کامپیوتری و اکوسیستم‌های همگرا شده هستند.نظرات غیرفعال است.