کد خبر: 10999

یک سوم خانوارهای جهان از خدمات باند وسیع ثابت استفاده می‌کنند

سینا: با توسعه باند وسیع ثابت در مناطق مختلف جهان تا پایان سال ۲۰۱۲ تعداد مشترکین آن به ۶۱۸٫۷ میلیون می‌رسد که نسبت به سال ۲۰۱۱ رشدی ۷٫۳ درصدی را خواهد داشت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، از لحاظ میزان نفوذ، تا پایان سال ۲۰۱۲حدود یک سوم خانوارهای کل جهان مشترک باند وسیع ثابت خواهند بود. رشد باند وسیع ثابت در تمام زمینه‌ها شامل DSL، کابل و فیبر نوری است.
در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ مشترکین DSL با افزایش ۴٫۳ میلیون مشترک جدید، نسبت به سه ماهه اول رشدی ۱٫۲ درصدی را داشته‌اند این در حالی است که رشد مشترکین در سه ماه نخست ۱٫۵ درصد بوده است.
این کاهش نرخ رشد نشان از انتقال مشترکین DSL به سرویس‌های جایگزین مانند فیبر نوری است. توسعه نسل بعدی باند وسیع فرصت‌های مناسبی را برای ارتقای مشترکین به فیبر نوری ایجاد می‌کند.
انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۲ فیبر نوری ۱۳٫۲ درصد از کل باند وسیع را به خود اختصاص دهد در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۱ حدود ۱۲ درصد بوده است.
آمریکای شمالی دارای بالاترین میزان نفوذ باند وسیع ثابت در جهان است که حدود ۷۲٫۴ درصد از خانوارهای این منطقه از خدمات باند وسیع استفاده می‌کنند.
اروپای غربی با افزایش ۱٫۲ میلیون کاربر جدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ و با نفوذ ۷۲ درصدی پس از آمریکای شمالی قرار دارد.
تعداد مشترکین اپراتورهای مطرح باند وسیع اروپای غربی مانند British Telecom،Deutsche Telecom و Iliad Telecom نسبت به سه ماهه اول ۱ درصد رشد داشته‌اند درحالی که در اکثر اپراتورهای آمریکای شمالی شاهد رشدی ۰٫۸درصدی هستیم.
افزایش نفوذ دستگاه‌ها، برنامه‌های کاربردی و خدمات مبتنی بر باند وسیع محرکی برای توسعه باند وسیع در کشورها است. اپراتورهای باند وسیع با ارتقای شبکه خویش امکان دسترسی به خدمات سریع‌تر را برای مشترکین فراهم می‌آورند. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ بیش از ۴۴ درصد از مشترکین باند وسیع به سرعت ۱۰ مگابیت در ثانیه و بالاتر متصل بوده‌اند.نظرات غیرفعال است.