کد خبر: 16751

گوگل امکان دسترسی به پروژه Fi را برای همه مشتری‌ها فراهم می‌کند

سینا: گوگل محدودیت ثبت نام کاربری برای دسترسی به پروژه سرویس تلفن همراه Fi را برداشت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، از ۱۰ ماه پیش که این سرویس راه‌اندازی شده است، دسترسی به سرویس تنها از طریق دعوت در مدل استاندارد گوگل امکان‌پذیر بوده است. با استفاده از این محدودیت، سرویس به کندی مورد ارزیابی قرار گرفته است درحالی که وجود این محدودیت باعث عدم استقبال گرم کاربران شده است.
سیمون آرسکات، مدیر تولید پروژه Fi، در یک پست وبلاگش گفته است: بسیار خوشحال هستیم که امکان استفاده از پروژه Fi از حالت فقط دعوت خارج شده و هم اکنون کاربران در سراسر ایالات متحده می‌توانند بدون نیاز به دعوت از این سرویس استفاده کنند.
با این حال پروژه Fi تنها در دسترس گوشی‌های هوشمند اندروید برند Nexus است و نیاز به سیم کارت‌های ویژه‌ای دارد که قابلیت اتصال به شبکه‌های تلفن همراه را داشته باشد. این سرویس اجازه خواهد داد که یک گوشی هوشمند به یکی از دو شبکه LTE یا وای فای محلی متصل باشد.
گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد: هم اکنون پروژه Fi به صورت خودکار و رایگان به بیش از یک میلیون کاربر متصل است. نقاط اتصال وای فای خیلی سریع و قابل اعتماد اتصال را برقرار می‌کند.
طرح‌های اولیه پروژه Fi هزینه ماهانه ۲۰ دلار را برای تماس‌های نامحدود صدا و پیام‌های متنی دریافت می‌کند و با شارژ ۱۰ دلار به ازای هر گیگا بایت امکان استفاده از ظرفیت انتقال داده را می‌دهد.نظرات غیرفعال است.