کد خبر: 5936
مروری بر امکانات منحصر به فرد نوکیا E7

گوشی نوکیا E7 وارد بازار ایران شد

سینا: گوشی نوکیا E7 به تازگی به‌طور رسمی وارد بازار ایران شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این گوشی از امکاناتی منحصر به فرد نظیر صفحه نمایش ۴ اینچ شیشه‌ای ضدخش ClearBlack AMOLED برخوردار است و باکیفیت‌ترین و بزرگترین صفحه نمایش را در میان دیگر گوشی‌های نوکیا دارد.
چنین ویژگی‌هایی در صفحه نمایش باعث می‌شود رنگ‌ها زنده‌تر به نظر برسند و حتی در برابر تابش مستقیم نور خورشید هم به راحتی بتوان منوها و تصاویر را مشاهده کرد.
علاوه بر اینها، صفحه نمایش لمسی اریب نیز زاویه مطلوبی دارد که مشاهده را راحت‌تر می‌کند. اما فقط صفحه‌نمایش نیست که باعث متفاوت بودن این گوشی می‌شود؛ صفحه‌کلید QWERTY کشویی که به پهلو باز می‌شود نیز سهم عمده‌ای در متفاوت بودن این گوشی دارد. با وجود برخورداری از صفحه‌کلید کامل، نوکیا E7 ضخامت چندانی ندارد و تایپ کردن با این صفحه‌کلید باریک بسیار سریع و راحت است.
نوکیا E7 طراحی ارگونومیک دارد و به راحتی در دست جای می‌گیرد. در ساخت این گوشی از بهترین مواد استفاده شده و بدنه آن را آلومینیوم یونیزه پوشانده است. بنابراین، کیفیت ساخت آن طوری است که بدنه و حتی صفحه‌نمایش آن ضدخش است.
اما فناوری جدیدی که در نوکیا E7 به کار رفته، فناوری فوکوس کامل در دوربین ۸ مگاپیکسلی‌اش است. این دوربین نسبت به دوربین‌هایی که فوکوس اتوماتیک یا ثابت دارند مزایای بیشتری دارد. بطوریکه کاربران می‌توانند بدون درنظر گرفتن شرایط نور و موقعیت سوژه به سادگی تصویر اشیایی که در فاصله ۵۰ سانتی‌متر تا بی‌نهایت قرار دارند ثبت کنند؛ و دیگر لازم نیست نگران خارج شدن از فوکوس باشند.
سرعت ثبت تصاویر بالاست و در عملکرد فوکوس کامل کندی مشاهده نمی‌شود. با وجود اینکه نوکیا N8 سریع‌ترین فوکوس خودکار را در میان موبایل‌ها دارد اما باز هم نسبت به سرعتی که نوکیا E7 دارد، کمی با تاخیر عمل می‌کند.
هر چیزی از فاصله ۵۰ سانتی‌متری تا بی‌نهایت که توسط دوربین می‌بینید، در فوکوس کامل نمایان می‌شوند. نام فوکوس کامل هم به همین خاطر است. دوربین‌های قبلی از عمق میدان کمتری نسبت به دوربین‌هایی که فوکوس کامل دارند برخوردارند.
ماژول‌های باریک‌تر در دوربین‌ها منجر به طراحی محصولات باریک‌تر می‌شوند.
دو اصل مهم در دوربین‌های فوکوس کامل نوکیا وجود دارد؛ اول اینکه طراحی لنز آنها خیلی پیچیده است. دوم اینکه پردازش تصویر و رنگ‌ها در آن واقعا حیرت‌انگیز است. نظیر چنین فوکوسی را در مدل‌های C7 و C6-01 نوکیا هم می‌توانیم ببینیم.نظرات غیرفعال است.