کد خبر: 3293

گوشی سونی اریکسون مدل XPERIA X10 معرفی شد

سینا: گوشی سونی اریکسون مدل XPERIA X10 ارائه دهنده مجموعه‌ای به هم پیوسته و قابل دسترس از قابلیت‌های ارتباطی، سرگرم کننده و رسانه جمعی به بازار معرفی شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از دفتر سونی اریکسون در ایران، XPERIA X10 مدلی پیشرو از خانواده‌ای نوظهور از گوشی‌هایی است که در نیمه اول ۲۰۱۰ وارد بازار شده است.
ساختار جدید و ویژگی‌های این مدل به دارندگان آن امکان سازماندهی تمام امور و دستیابی به خلاقانه‌ترین و قابل درک‌ترین تجربیات کاربری را می‌دهد.
XPERIA X10 نخستین گوشی از خانواده گوشی‌هایی است که ارائه دهنده تجربیات کاربری متفاوتی است و در بستر آن ارتباطات و سرگرمی‌ها نمایان است.
با اتکا بر سابقه سونی اریکسون در ارائه ویژگی‌ای تفریحی و همچنین ارقام گرافیک با توانمندی‌های هوشمندانه، مدل X10 معرف سطحی از تجربیات کاربری است که در تمام مدل‌های این خانواده از گوشی‌ها شکوفا گشته و در طول زمان با معرفی ویژگی‌ها و توانایی‌های جدید، پیوسته توسعه می‌یابد.
این مدل با اتکا بر سیستم عامل باز و خلق تجربیات منحصر به فرد از کاربرد محصول و ترکیب ویژگی‌های سرگرم کننده و اختصاصی، در ارائه خدمات رسانه جمعی و صفحه نمایش غنی تجربیات کاربری بی‌رغیبی ارایه می‌کند. این مدل تنها و اولین گوشی است که نحوه تعامل انسان با گوشی را به شکلی انسانی در اختیار می‌گذارد.
برت نوردبرگ -رئیس سونی اریکسون- گفت: XPERIA X10 و سایر گوشی‌های خانواده فوق که در نیمه اول ۲۰۱۰ رونمائی می‌شوند پاسخ تعهدات ما به استراتژی باز و چند لایه‌ای است که قدرت انتخاب کاربر را به بالاترین حد می‌رسانند و ارائه دهنده بهترین تجربیات کاربری ممکن است.
وی افزود: عکس‌العمل‌های ثبت شده از همکاران اپراتور ما در سطح جهان نسبت به XPERIA X10 کاملا مثبت بوده و ما همچنان درحال نفوذ به اقصی نقاط جهان از جمله ژاپن هستیم.
ریکوُ ساکاگوچی -مدیر بخش خلاقیت سونی اریکسون- می‌گوید: این مدل گوشی یک مثال فوق العاده از فلسفه make believe ما است بدلیل اینکه ما در حال کنار گذاشتن محدودیت‌ها و اثبات این مهم هستیم که ما تصور کاربران را می‌توانیم ممکن سازیم.
وی ادامه داد: با X10 ما در حال ارتقاء سطحی از ویژگی‌های سرگرم کننده گوشی‌های موبایل هستیم که خودمان با مدل‌های قبلی از جمله Aino و Satio ارائه دادیم که این مسئله در XPERIA X10 با افزودن ویژگی‌های جذاب به نحوه برقراری ارتباط چندگانه و غنی نمودن فرصتهای برقراری ارتباط، خودنمائی می‌کند.
با معرفی ویژگی‌های اختصاصی نظیر Mediascape و Timescape، کاربران XPERIA X10 تمام امور را در گوشی خود به گونه‌ای بصری سازماندهی می‌کنند.
ویژگی Timescape تمام ارتباطات کاربر را با هر شخص در یک فضا مدیریت می‌کند. از طریق این ویژگی می‌تواند تمام گفتگوهای خود در صفحات به روز شده اینترنتی و نیز عکس‌ها، ایمیل‌ها و پیغام‌های کوتاه را نیز با یک حرکت مدیریت کرد.
ویژگی mediascape در XPERIA X10 یک روش هوشمندانه جهت دستیابی به موزیک، عکس‌ها و ویدئوهائی است که کاربر از دوستان و یا خواننده مورد علاقه خود می‌خواهد. از این طریق دسترسی به همه محتویات در گوشی، وب سایت یوتیوب و Play now امکانپذیر است.
ویژگی‌های هوشمند گنجانده شده در mediascape و Timescape به صورت خودکار قابلیت تشخیص ارتباطات بین تماس‌ها، محتوای گوشی و رسانه را دارند. با پیشنهاد روش‌های جایگزین ارتباطی و یا راهنمائی تجربیات جدید رسانه‌ای،کاربران می‌توانند ویژگی‌های بیشتری را به واقع کشف کنند.برای مثال گزینه Infinite کاربر را به دنیای ارتباطات واقعی وصل می‌کند و تمام ارتباطات وی را با یک شخص در یک نما نشان می‌دهد.
ویژگی‌های تشخیص چهره می‌تواند تا ۵ صورت را در هر عکس تشخیص داده و بطور خودکار آنها را به لیست تماس‌های شما و سایر ارتباطات متصل کند.
سیستم عامل باز در گوشی XPERIA X10 سونی اریکسون به کاربران بیشترین قدرت انتخاب و آزادی را می‌دهد. کاربران می‌توانند هر Application را مستقیما از مراجعی نظیر Play Now و Android Market دانلود کنند.
سونی اریکسون همچنین هدست بلوتوت بی‌سیم WM600 باقابلیت اتصال به رادیو FM را با گوشی XPERIA X10 معرفی می‌کند.
هدست WM600 از ویژگی افزایش کیفیت صدا در گوشی نیز برخوردار است و به راحتی می‌توان موزیک مورد علاقه خود را گوش کرد. با داشتن صفحه شفاف OLED و کنترل‌های در دسترس و مستقیم اطلاعات رادیو RDS به هیچ وجه نیازی به گشتن برای ایستگاه رادیوئی مورد نظر نیست.
گوشی مدل XPERIA X10 در بازار در رنگ‌های مشکی و سفید موجود است.
از ویژگی‌های این گوشی دوربین ۸٫۱ مگاپیکسلی، فوکوس خودکار، قابلیت تشخیص چهره خودکار، تگینیگ جغرافیایی، ثابت کننده تصویر و ویدئو، فلاش برای عکاسی و فیلمبرداری، ارسال به اینترنت، تشخیص لبخند، فوکوس لمسی و فیلمبرداری است.
جستجوی گوگل، ارتباطات Timescape، ایمیل، پیغام تصویری، صفحه لمسی، بازی‌های سه بعدی، جستجوی رسانه‌ای، A-GPS، نقشه گوگل، بلوتوث، Micro USB، کارت حافظه هشت گیگابایتی و حافظه یک گیگابایتی گوشی و سیستم عامل آندروید از ویژگی‌های این گوشی هستند.نظرات غیرفعال است.