کد خبر: 9151

گزارش دستاوردهای ریاست ایران بر شورای رگولاتوری جنوب آسیا ارائه شد

سینا: مدیر دفتر سازمان‌های تخصصی بین‌المللی رگولاتوری گفت: همزمان با ارائه گزارش دستاوردهای ریاست یک ساله ایران بر شورای رگولاتوری های جنوب آسیا (STARC)، ریاست این شورا در سال جدید به کشور نپال واگذار شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، علیرضا درویشی افزود: ریاست این شورا که انجام مطالعات و هماهنگی‌های مربوط به موضوعات مقررات گذاری مخابراتی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را به عنوان نیاز مشترک رگولاتوری‌های کشورهای جنوب آسیا به عهده دارد، در سال ۹۰ در اختیار ایران بود.
وی اظهار کرد: شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا شامل سه گروه کاری تخصصی “استراتژی و مقررات”، “طیف فرکانس” و “شبکه‌ها و سرویس‌ها” است که ریاست گروه کاری طیف فرکانس به عهده ایران است.
درویشی با اشاره به اینکه ریاست SATRC به صورت دوره‌ای از میان کشورهای جنوب آسیا انتخاب می‌شود گفت: در طول یک سال گذشته، با رویکرد صحنه‌گردانی در مجامع بین‌المللی، پیشنهادهای بسیاری از سوی کارشناسان رگولاتوری ایران به این شورا ارائه شده و تلاش بر این بوده است که مطالعات از طریق گروه‌های کاری و مباحث فنی در این شورا تقویت شود.
شورای رگولاتوری های کشورهای جنوب آسیا (SATRC) به ابتکار جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT) با حضور نه کشور هند، بوتان، بنگلادش، افعانستان، ایران، مالدیو، نپال، پاکستان و سریلانکا در سال ۱۹۹۷ ایجاد شد.نظرات غیرفعال است.