کد خبر: 13558

گذراندن فرایند تائید نمونه، پیش‌نیاز ترخیص تجهیزات ارتباطی است

سینا: مدیرکل دفتر استاندارد و تائید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: در فرایند تائید نمونه، ترخیص تجهیزات ارتباطی صرفا پس از بررسی و ارزیابی نمونه کالاهای ICT وارداتی به کشور و صدور گواهی تائید نمونه امکان‌پذیر است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین صادقیان افزود: اگر ارائه نمونه برای طی فرایند تائید نمونه، از سوی اپراتور انجام نشده باشد، تاخیر در ترخیص به اپراتور مربوط می‌شود.
وی با اشاره به اظهارات مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درخصوص عدم ترخیص تجهیزات ارتباطی مربوط به شرکت مخابرات در گمرک ایران اظهار داشت: پیش از این، براساس سیاست‌های رگولاتوری و به منظور مساعدت با شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی مانند شرکت مخابرات ایران، مجوز ترخیص کالاهای آنها، مشروط به اینکه نمونه تجهیزات، پس از طی زمان لازم برای بررسی و ارزیابی به رگولاتوری ارسال شود، صادر شده است.
صادقیان تاکید کرد: علیرغم انتظار منطقی از پایبندی این شرکت‌ها به انجام تعهدات، این روند پس از پیگیری‌های مستمر رگولاتوری و عدم‌ همکاری شرکت مخابرات ایران متوقف شده و صدور مجوز منوط به بررسی، ارزیابی و طی فرایند تائید نمونه تجهیزات است.نظرات غیرفعال است.