کد خبر: 14125

کمپین همراه اول برای حذف ارسال قبوض کاغذی

سینا: همراه اول با برگزاری کمپین “همراه طبیعت” از مشترکانش خواست دریافت قبوض کاغذی سیم‌کارت‌های خود را لغو کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این اپراتور از مشترکانش خواسته است چنانچه سیم‌کارت اعتباری دارند با خرید شارژ الکترونیک یا با دریافت الکترونیکی قبوض خود با طبیعت همراه شوند.
برای ارسال قبوض پستی ۱۷ میلیون مشترک سیم‌کارت دائمی همراه اول سالانه سه هزار و ۴۶۸ درخت قطع می‌شود. برای تولید هر تن کاغذ باید ۱۷ اصله درخت شود که هر درخت به طور متوسط قادر است سالانه شش کیلوگرم دی‌اکسیدکربن را به اکسیژن تبدیل کند.
هر قبض دوره‌ای همراه اول دو گرم است و جلوگیری از صدور ۵۰۰ هزار قبش همراه اول باعث صرفه‌جویی از هدر رفتن یک تن کاغذ می‌شود.
همراه اول از مشترکان خود خواسته است برای همراهی با طبیعت ارسال قبض پستی خود را غیرفعال کنند و یکی از روش‌های غیرفعال‌سازی دریافت قبض پستی مراجعه به پورتال همراه اول به نشانی www.mci.ir است.
سه روش دیگر درخواست عدم چاپ قبض شامل شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۴*۱۱۱* سپس انتخاب گزینه یک یا ارسال عدد ۱۱۴ به سرشماره پیامکی ۱۱۱ سپس ارسال عدد ۱۱۴۱ یا تماس از طریق موبایل با شماره ۰۹۹۹۰ و ورود عدد ۹ سپس عدد یک، سپس وارد کردن شماره موبایل و وارد کردن عدد یک سپس وارد کردن عدد ۴ سپس گزینه یک است.
روش‌های جایگزینی برای آگاهی از صورتحساب همراه اول نیز مراجعه به سایت همراه اول به نشانی www.mci.ir، ارسال پیام کوتاه به شماره ۹۹۰۰۰۹، تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۹۹۹۰، ارسال عدد ۱۱۱ به سرشماره پیامکی ۱۱۱ برای صورتحساب پایان دوره و ارسال عدد ۱۱۲ برای صورتحساب میان دوره یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۱*۱۱۱* برای صورتحساب پایان دوره و کد دستوری #۱۱۲*۱۱۱* برای صورتحساب میان دوره هستند.نظرات غیرفعال است.