کد خبر: 8539

کاهش ۳۹ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۲

سینا: میزان فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۱ با افزایش ۴۷٫۳ درصدی در مقایسه با سه ماه پایانی سال ۲۰۱۰ به ۱۴۹ میلیون دستگاه رسید.
به گزارش اژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بنابر گزارش گارتنر، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در طول سال ۲۰۱۱ به ۴۷۲ میلیون دستگاه رسید که ۳۱ درصد از حجم کل گوشی‌های عرضه شده را تشکیل می‌داده است و ۵۸ درصد بیش از میزان فروش آن در سال ۲۰۱۰ بوده است.
با رشد گوشی‌های هوشمند، آیفون در صدر این رده‌بندی قرار گرفت بطوریکه به سومین عرضه عرضه کننده گوشی‌های تلفن همراه تبدیل شده و رتبه نخست را نیز در بخش گوشی‌های هوشمند به دست آورده است.
رشد اصلی اپل در بازارهای اروپای غربی و آمریکای شمالی است.
مجموع دستگاه‌های تلفن همراه فروخته شده به کاربران نهایی در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۱ به ۴۷۶٫۵ میلیون دستگاه رسید که در مقایسه با سال قبل ۵٫۴ درصد رشد داشته است.
گارتنر پیش‌بینی کرده است حجم کلی فروش گوشی‌های تلفن همراه ۷ درصد در سال ۲۰۱۲ رشد یابد درحالی که میزان فروش گوشی‌های هوشمند حدود ۳۹ درصد کاهش می‌یابد.
نوکیا هنوز با ۲۳٫۴ درصد سهم بازار صدرنشین بازار گوشی‌های تلفن همراه است و پس از آن سانسونگ با ۱۹٫۴ درصد و سپس اپل با سهم بازار ۷٫۴ درصد قرار دارد.نظرات غیرفعال است.