کد خبر: 13040

کاهش بهای سهام مخابرات و همراه اول

سینا: بهای سهام شرکت‌های مخابرات ایران و ارتباطات سیار ایران امروز در بازار بورس با کاهش قیمت مواجه شدند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سهام این شرکت‌ها که پس از انتشار خبر حذف هزینه جابجایی سیم‌کارت‌‌های دائمی و هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در استان‌ها با روند صعودی افزایش قیمت مواجه شده بود، پس از دستور توقف اجرای این طرح‌ها از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با کاهش قیمت شدید مواجه شدند.
بهای سهام شرکت مخابرات ایران امروز با ۸۹ ریال کاهش قیمت و ۳٫۷۱ درصد تغییر منفی به ۲۳۱۱ ریال رسید.
معاملات سهام این شرکت با قیمت ۲۳۰۴ ریال آغاز و با قیمت ۲۳۱۱ ریال پایان یافت و بالاترین قیمت ۲۳۸۰ ریال و پایین‌ترین قیمت ۲۳۰۴ ریال را ثبت کرد.
حجم معاملات سهام شرکت مخابرات ایران امروز به ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۱۰۷ سهم به ارزش ۴۰ میلیارد و ۴۵۷ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۶۵۱ ریال با یک هزار و ۲۲۲ معامله رسید.
نماد اخابر امروز ۸۳٫۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس گذاشت و ارزش بازار آن به ۱۰۶ میلیون و ۱۴ هزار و ۱۸ میلیون ریال رسید.
از سوی دیگر، بهای سهام شرکت ارتباطات سیار ایران با ۱۶ ریال کاهش قیمت و ۰٫۰۴ درصد تغییر منفی به ۴۱ هزار و ۶۱ ریال رسید.
قیمت آغازین معاملات سهام این شرکت ۴۰ هزار و ۲۳ ریال و قیمت پایانی آن ۴۱ هزار و ۶۱ ریال بود و بالاترین قیمت ۴۰ هزار و ۹۰۰ ریال و پایین‌ترین قیمت ۴۰ هزار و ۲۳ ریال را ثبت کرد.
حجم معاملات سهام همراه اول امروز ۲۷ هزار و ۹۷۰ سهم با ارزش یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۷۲ ریال با ۵۶ معامله رسید.
نماد همراه شرکت ارتباطات سیار ایران امروز ۰٫۶۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس گذاشت و ارزش بازار آن به ۸۴ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۳۴۱ میلیون ریال رسید.نظرات غیرفعال است.