کد خبر: 7668

چین با پیشی گرفتن از آمریکا بزرگترین بازار گوشی هوشمند جهان شد

سینا: براساس نتایج جدیدترین تحقیقات مرکز Strategy Analytics، بازار گوشی‌های هوشمند در چین طی سه ماهه سوم ۲۰۱۱ به رکورد فروش ۲۴ میلیون گوشی هوشمند دست یافته و با فروش ۱۰ میلیون گوشی بیشتر نسبت به ایالات متحده برای نخستین بار از این کشور پیشی گرفته است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با این میزان فروش چین برای اولین بار با پیشی گرفتن از ایالات متحده عنوان بزرگترین بازار گوشی هوشمند جهان از نظر حجم فروش را به خود اختصاص داده است.
به گفته تحلیلگران فروش گوشی‌های هوشمند در چین با ۵۸ درصد رشد طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی به ۲۳٫۹ میلیون دستگاه گوشی رسیده و این درحالی است که فروش گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده با ۷ درصد کاهش به ۲۳٫۳ میلیون دستگاه رسیده است.
به اعتقاد این تحلیلگران افزایش دسترسی کاربران به گوشی‌های هوشمند از طریق شبک‌های خرده فروشی و ظهور موجی از گوشی‌های ارزان قیمت آندرویدی که از سوی تولیدکنندگان چینی مانند ZTE عرضه می‌شوند عوامل اصلی رشد سریع گوشی‌های هوشمند در چین شده است.
درحال حاضر با وجود اینکه چین بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند از نظر حجم فروش به شمار می‌آید اما ایالات متحده همچنان بزرگترین بازار از نظر میزان درآمد است.نظرات غیرفعال است.