کد خبر: 12091

چالش‌های وودافون در برابر عدم تمدید مجوز GSM هند

سینا: اپراتور وودافون هند با ارسال نامه‌ای به دپارتمان تله‌کام این کشور به آنها سه روز مهلت داد تا در تصمیمات اخیر خود در ارتباط با عدم تمدید خودکار سه تا از مجوزهای منطقه‌ای GSM بازبینی کند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، از قرار معلوم مجوزها تا پایان سال آینده مهلت دارند اما چنانچه هر دو طرف موافق باشند امکان تجدید آن وجود دارد.اپراتور وودافون در این نامه اظهار داشته است که تجدید مجوز به این خاطر پذیرفته نشده است که سازمان ارتباطات هند هیچ گاه شرطی را برای مذاکره ارائه نکرده است.

همچنین این شرکت هشدار داده است مجوزهایی که برای تجدید ارائه خواهد شد، روی هم رفته حدود ۵۰ تا۶۰ درصد بازار تله کام هند را تشکیل می‌دهند.
پیش از این سازمان ارتباطات هند ادعا کرده بود چنانچه وودافون نتواند در مزایده برگ برنده مجوز را از آن خود کند و در نتیجه آن نتواند پورتی را به شبکه‌های دیگر ارسال کند، مصرف‌کنندگان متحمل خسارت‌هایی ناشی از قطع شبکه وودافون نخواهند بود. لازم به ذکر است این شرکت ادعای مذکور را نپذیرفت.
این شرکت همچنین در نامه درخواست کرده بود بند ۴٫۱ به همان قراری که در مجوز کنونی وجود دارد اجرا شود و مجوز هم با شروط مذاکره شده تجدید شود.نظرات غیرفعال است.