کد خبر: 199

پیامک درآمدزاترین سرویس تلفن همراه است

SMSسینا: درحالی که تقاضا برای پهنای باند تلفن همراه این روزها افزایش یافته اما پیام کوتاه همچنان درآمدزاترین سرویس برای اپراتورهای تلفن همراه محسوب می شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، پیش بینی می شود میزان درآمد اپراتورهای تلفن همراه در سال ۲۰۰۹ از محل ارسال سه تریلیون پیام کوتاه به ۷۵ میلیارد دلار برسد.
امروزه پیام کوتاه امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار داده و علاوه بر قیمت اندک آن، در ارتباطات پرسرعت نیز گاهی هزینه ای برای کاربران ندارد.
کارشناسان صنعت تلفن همراه معتقدند بازار پیام کوتاه همچنان پتانسیل قوی دارد و می توان در سرویس های مختلفی از آن بهره برد.
این درحالی است که موسسه تحقیقاتی IDC پیش بینی کرده است که در اروپای شرقی میزان ارسال پیام کوتاه در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ به میزان ۲۰ درصد کاهش یابد.
از سوی دیگر تحلیلگران بر این باورند که پیام کوتاه به دلیل محبوبیت فراوان آن میان کاربران جوان تلفن همراه به رشد خود ادامه خواهد داد.
گرچه طبق اعلام موسسه IDC هنوز هستند افرادی که هیچ گاه از سرویس پیام کوتاه تلفن همراه استفاده نکردند، اما به جرات می توان این سرویس را تنها سرویسی دانست که امکان استفاده از آن در ۱۰۰ درصد گوشی های تلفن همراه وجود دارد.
به نظر می رسد رواج استفاده از سایت هایی چون پیام رسان لایو ویندوز، اسکایپ و سایت های اجتماعی همچون فیس بوک روند استفاده از سرویس پیام کوتاه را کاهش دهد.نظرات غیرفعال است.