کد خبر: 12513
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد:

پیاده‌سازی شبکه فیبر ایرانیان‌نت تا پایان مرداد ماه امسال

سینا: معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم تا پایان مرداد سال جاری در مشهد و تهران عملیاتی می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسن رضوانی افزود: با ایجاد شبکه دسترسی از طریق فیبرنوری، ظرفیت دسترسی کاربران نهایی به اینترنت در کشور افزایش یافته و کاربران از طریق این شبکه می‌توانند دسترسی مناسبی به شبکه ملی اطلاعات داشته باشند.
وی اظهار داشت: رگولاتوری بر فعالیت اپراتور ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌های انتقال داده نوری و دسترسی کاربران با استفاده از فیبرنوری (FTTx) نظارت می‌کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: پروانه شرکت ایرانیان‌نت، مجری ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌های انتقال داده نوری و دسترسی کاربران با استفاده از فیبرنوری (FTTx) از دی ماه سال گذشته لازم‌الاجرا شده و این شرکت برای پیاده‌سازی و بهره‌برداری شبکه فیبرنوری هیجده ماه فرصت دارد.
رضوانی افزود: این شرکت پیاده‌سازی شبکه فیبرنوری در کشور را آغاز کرده و در فاز اول هفت شهر تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج و قم به شبکه فیبرنوری مجهز می‌شوند.نظرات غیرفعال است.