کد خبر: 9493

پیام بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی ارتباطات

سینا: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات اعلام کرد: اینجانب از تاکید بر موضوع زنان و دختران به عنوان شعار امسال اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) برای روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی استقبال می‌کنم. فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات در حال حاضر به طرق مختلف مورد استفاده زنان و دختران قرار می‌گیرند. تجارت الکترونیک فرصت های کارآفرینی را توسعه می‌دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، او افزوده است:‌ تلفن‌های موبایل به ماماها این امکان را می‌دهند که وضع حمل نوزادان را سالم‌تر انجام دهند. شبکه‌های اجتماعی الکترونیک امروزه به زنان اقصاء نقاط جهان این اجازه را می‌دهند که برای دموکراسی، شان و منزلت و حقوق بشر بسیج شوندکه این امر تاکنون سابقه نداشته است.
بان کی مون گفت:‌ در عین حال ما می‌دانیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات دارای پتانسیل ایجاد آسیب نیز است. زورگویی سایبری، خرید و فروش غیر قانونی انسان به کمک اینترنت و سایر موارد سوء استفاده، اغلب زنان و دختران را هدف قرار می‌دهد. ما باید برای متوقف ساختن این نوع جنایات هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم و امنیت بر خط بیشتری برای تمام مردم ایجاد کنیم.
به گفته وی، بایستی به طور گسترده‌تر کار و تلاش کنیم تا قدرت فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای حمایت از توسعه پایدار بهینه کنیم. با جمع آوری، انتشار و تحلیل اطلاعات می‌توانیم انجام اقدامات برای حفاظت از منابع طبیعی، مبارزه علیه تغییرات آب و هوا و کمک به مردم آسیب‌پذیر، از جمله زنان و دختران را تسریع کنیم.
دبیرکل سازمان ملل متحد گفت:‌ این موضوع مخصوصا در ارتباط با کنفرانس حوزه کارائیب سازمان ملل متحد درخصوص توسعه پایدار تحت عنوان “Rio+20” که در ماه آینده (۲۲-۲۰ ژوئن) در “ریودوژانیرو” (برزیل) برگزار خواهد شد، حائز اهمیت است. درست قبل از شروع کنفرانس و مخصوصا بعد از آن که ما تصمیمات کنفرانس را به اجرا در می‌آوریم، فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند رویکرد و راه حال احتمالی جدیدی برای یک آینده پایدار داشته باشد.
وی افزود: به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی امسال، اینجانب مجددا خواستار کوشش‌های گسترده و همه جانبه برای از بین بردن شکاف دیجیتالی و فاصله جنسیتی هستم. تمام مردم دنیا باید بتوانند از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کمک به ایجاد آینده‌ای که ما می‌خواهیم بهترین استفاده را بکنند.نظرات غیرفعال است.