کد خبر: 5941

پورت‌های ADSL منصوبه از مرز ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار گذشت

سینا: طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد پورت‌های ADSL نصب شده در سطح کشور توسط گروه شرکت‌های ندا تا پایان بهمن ۱۳۸۹، از مرز ۱ میلیون و۳۰۰ هزار پورت گذشت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی گروه شرکت‌های ندا (PAP)، به دلایل فنی، آمار رگولاتوری همواره با اختلاف فازی دو ماهه اعلام می‌شود. در این آمار که به جدول منصوبه-دایری شهرت دارد، “منصوبه” به معنی تعداد پورت‌های نصب شده در مراکز مخابراتی و “دایری”، پورت‌هایی هستند که هم اکنون کاربر از آن استفاده می‌کند.
بر اساس این گزارش، در مقایسه با آمار دی سال ۸۹، حدودا ۴۲ هزار پورت ADSL به آمار پورت‌های دایری در سطح کشور اضافه شده است.
تا آخر بهمن ماه سال گذشته، ۱ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۴۹۹ پورت ADSL در ۳۱ استان توسط شرکت‌های بخش خصوصی دارای پروانه PAP در کل کشور نصب شده که از این تعداد ۷۶۸ هزار و ۶۶۵ پورت توسط کاربران در حال بهره‌برداری است.
بنا بر این گزارش در استان تهران تا ۳۰ بهمن ۸۹، ۱۷ هزار و ۷۵۴ پورت به تعداد پورت‌های منصوبه و ۲۶ هزار و ۹۱۳ پورت به تعداد کل پورت‌های دایر و زیربار رفته اضافه شده که با احتساب این افزایش تعداد، آمار پورت‌های منصوبه و دایری واگذارشده توسط گروه شرکت‌های ندا در استان تهران به ترتیب به ۴۵۸ هزار و ۲۲۵ پورت و ۳۰۷ هزار و ۱۹۲ پورت رسیده است.
تعداد پورت‌های منصوبه شرکت‌های ندا در «شهر تهران»، ۳۶۳ هزار و ۶۲۵ پورت است که از این تعداد ۲۶۴ هزار و ۱۷۷ پورت در حال بهره‌برداری است که مقایسه این آمار با آمار دی ۸۹ نشان می‌دهد که در شهر تهران به ترتیب ۱۶ هزار و ۲۹۲ پورت و ۲۴ هزار و ۱۴۲ پورت به مجموع آمار منصوبه و دایری اضافه شده است . طبق این آمار از ۲۶ هزار  پورت دایری در استان تهران تا ۳۰ بهمن ۸۹، ۷/۸۹ درصد آن در شهر تهران به بهره برداری رسیده است.نظرات غیرفعال است.