کد خبر: 10354

پلیس فتا از دستگیری عامل هتک حرمت اینترنت خبر داد

سینا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات بوشهر از دستگیری عامل هتک حرمت اینترنتی خبر داد.
به گزارش آژان خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، توهین یکی از مصادیق بارز هتک حرمت و نشر اکاذیب است چراکه با توهین به کسی حرمت او از بین می‌رود و از آن جهت که نسبت داده شده واقعیت ندارد نوعی جرم است و انتشار آن در اینترنت نوعی انتشار اکاذیب است.
سرهنگ جهاشیری، رییس پلیس فتا بوشهر ضمن اشاره به این مطلب بیان داشت: پیرو شکایت فردی مبنی بر انتشار اکاذیب علیه وی ، مامورین اقدامات خود را آغاز کردند.
پس از بررسی‌های فنی صورت گرفته مشخص شد همسر سابق متهم اقدام به راه‌اندازی وبلاگی کردخ و با درج مطالب توهین‌آمیز و خلاف واقع قصد تخریب شخصیت شاکی را دارد.
لذا متهمه احضار و با مشاهده مستندات به بزه خود اعتراف کرد.
وی در پایان بیان داشت: براساس ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، راسا یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از این که از طریق یاد شده به نحوی ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس یا جزای یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.نظرات غیرفعال است.