کد خبر: 13851

پردیسان قم به شبکه وایمکس مبین‌نت پیوست

سینا: شهر جدید پردیسان قم که در جنوب این شهر قرار دارد، تحت پوشش شبکه وایمکس مبین‌نت قرار گرفت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، پردیسان باتوجه به مجاورتش با شهر قم و هم‌چنین ساخت پروژه‌های مسکن مهر در آن، از رشد جمعیت‌ قابل‌توجهی برخوردار است و هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
بر همین اساس، شرکت ارتباطات مبین‌نت به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مخابراتی مناسب برای توزیع اینترنت و هم‌چنین عدم پوشش این منطقه توسط سایر اپراتورها، به عنوان «برترین ارایه‌دهنده خدمات وایمکس در ایران»، شهر جدید پردیسان را تحت پوشش خود قرار داده است.
بافت جمعیتی این شهر که اغلب شامل دانش‌جویان و طلاب است و هم‌چنین تجمع تعداد بسیار زیادی از موسسه‌ها و مراکز فرهنگی و دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و نزدیکی به حوزه علمیه قم سبب شد تا مبین‌نت بخش‌های زیادی از این شهر را تحت پوشش خود برده و بناست تا سال ۹۳ نیز کل شهر از اینترنت پرسرعت بی‌سیم وایمکس مبین‌نت بهره‌مند شود.
ساکنان شهر جدید پردیسان که علاقه‌مند به اشتراک وایمکس مبین‌نت هستند، می‌توانند به عوامل فروش مستقر در شهر قم مراجعه کنند. فهرست عوامل فروش در قم از طریق وب‌سایت مبین‌نت به نشانی mobinnet.ir در دسترس قرار دارد.نظرات غیرفعال است.