کد خبر: 4188

پرداخت بیش از ۵۰ درصد قبوض تلفن ثابت از طریق سامانه ۱۸۱۸

سینا: با فعال شدن سرویس پرداخت الکترونیکی قبوض تلفن ثابت از طریق سامانه ۱۸۱۸ ، بیش از ۵۰ درصد مشترکان در دوره منتهی به شهریور ماه سال جاری ، بدون مراجعه به بانک و از طریق این سامانه قبض خود را پرداخت کردند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت مخابرات ایران، پرداخت غیر حضوری هزینه فبوض تلفن ثابت از طریق سرویس ۱۸۱۸ در سراسر کشور به شکلی است که با استفاده از این سرویس ، مشترکان می توانند علاوه بر اطلاع از وضعیت صورتحساب و ریز مکالمات نسبت به پرداخت وجه قبض تلفن خود اقدام کنند.
مشترکان پس از تماس با ۱۸۱۸، پس از پخش پیام صوتی شماره تلفن خود را وارد کرده و کلید مربع را فشارمی دهند،دراین مرحله شماره توسط سیستم ۱۸۱۸ تکرارو در صورت تایید شماره وارد شده، مبلغ بدهی مشترک اعلام می شود.
در ادامه پرداخت، اپراتور اعلام می کند که مشترک می تواند برای پرداخت صورتحساب باید شماره یک را گرفته، برای دریافت ریز مکالمات و سایرخدمات عدد دو را شماره گیری کند.
درصورتی که مشترک قصد دارد بدهی خود از طریق این سامانه پرداخت کند، پس از شماره گیری عدد(۱)ابتدا شماره ۱۶ رقمی کارت شتاب خود را وارد کرده وسپس کلید مربع را فشار دهد و درمرحله بعدی رمز دوم کارت شتاب خود را وارد کند.
لازم به ذکر است که فعال کردن رمز دوم از طریق دستگاه های خودپرداز بانک(ATM ) امکانپذیر است و این رمز فقط برای اینگونه پرداخت ها ونیز پرداخت اینترنتی قبوض فعال می شود.
پس از پرداخت ، شماره رهگیری به مشترک اعلام می شود که درصورت اعلام بدهی یا هر گونه مشکل در دوره های بعدی، می توان با استفاده از این شماره موضوع را پیگیری کرد.  1. بابک

    سامانه بزارین در کوزه آبشو بخورین ، سامانه بانکها خیلی بهتره ، تازه پرداخت کردم یه ماه نشده خبر مرگش دوباره اعلام بدهی کرده ، بسترشو اماده کنبن بعدش راه بندازین ، حداقل شناسه ها رو بدین تا با موبایل بانک
    پرداخت کنیم .