کد خبر: 8655

پذیرش پیشنهادهای ایران در کنفرانس WRC 2012

سینا: مدیر سازمان‌های تخصصی بین‌المللی رگولاتوری از پذیرش بیش از ۸۰ درصد از پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران در مجموع پیشنهادهای ارائه شده از سوی جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT) به کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی (WRC 2012) خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، علیرضا درویشی گفت: این پیشنهادها در زمینه ۳۲ دستور کار کنفرانس WRC 2012 در مورد سرویس‌های رادیوئی از جمله سرویس‌های دریانوردی، هوانوردی، ثابت، پخش صدا و تصویر، آماتوری و سرویس‌های ماهواره‌ای بود که از سوی ایران به APT ارائه شده بود و از سوی این نهاد منطقه‌ای همراه با پیشنهادهای سایر کشورها به کنفرانس WRC 2012 ارائه شد.
وی افزود: علاوه بر این پیشنهادات، جمهوری اسلامی ایران درباره دستور کارهای کنفرانس، سه سند مستقل در ۱۰۹ صفحه برای کنفرانس WRC 2012 ارسال کرده بود.
درویشی با اشاره به حضور موثر ایران در کنفرانس WRC 2012 با رویکرد صحنه‌گردانی در مجامع بین‌المللی اظهار کرد: یکی از دستاوردهای مهم رگولاتوری در این کنفرانس، اعمال نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران در حوزه تدوین زیرساخت‌های مقررات رادیوئی آینده است.نظرات غیرفعال است.