کد خبر: 13139

وصل آنی خطوط مشترکان بدهکار از طریق سامانه ۱۸۱۸

سینا: تلفن مشترکانی که به دلیل بدهی قطع شده با پرداخت قبض خود از طریق سامانه ۱۸۱۸ بلافاصله وصل می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از ستاد خبری گروه مخابرات، رضا خلیلی معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه سامانه ۱۸۱۸ برای سهولت در پرداخت قبوض و ارایه خدمات غیرحضوری به تمامی مشترکان تلفن ثابت در استان تهران و البرز طراحی شده، گفت: مشترکان تلفن ثابت در استان تهران و البرز می‌توانند با شماره ۱۸۱۸ تماس گرفته و ریزمکالمات خود را به همراه صورتحساب آخرین دوره دریافت و از طریق همین سامانه اقدام به پرداخت قبوض خود کنند.
وی با بیان اینکه این سامانه امکانات جدیدی به مشترکان ارائه می‌دهد، گفت: اطلاع از قبض میان‌دوره امکانی است که این سامانه در اختیار مشترکان قرار می‌دهد، همچنین این قابلیت وجود دارد که مشترکان تلفن ثابت با پرداخت مبلغی به صورت علی‌الحساب تا مدت زمانی نگران قطعی خطوط خود نباشند.
وی با بیان اینکه سامانه ۱۸۱۸ برای معرفی و آشنایی خدمات مختلف این سامانه به مردم در نمایشگاه تله‌کام حضور خواهد داشت، گفت: تماس با این سامانه رایگان است و حتی در صورت قطع یک طرفه تلفن نیز امکان برقراری تماس با این سامانه وجود دارد.
خلیلی با اشاره به هماهنگی میان سامانه ۱۸۱۸ و بانک‌های ملی، ملت و صادرات گفت: اطلاعات مربوط به پرداخت قبوض مخابرات از طریق این بانک‌ها آنلاین شده و اطلاعات پرداخت به فاصله نیم ساعت به سامانه ۱۸۱۸ می‌رسد و اگر مشترکی که تلفنش قطع شده از طریق خودپردازهای این بانک‌ها و یا باجه ‌های آنها صورتحساب خود را بپردازد، درمدت نیم ساعت تلفنش وصل می‌شود.
معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه ۵۰ درصد قبوض مخابرات از طریق این بانک‌ها پرداخت می‌شود، اظهار داشت: با سایر بانک‌ها نیز در حال مذاکره هستیم تا اطلاعات پرداخت را در مدت زمان نیم ساعت به این سامانه منتقل کنند.
سامانه ۱۸۱۸ علاوه بر تهران در سایر استان‌ها نیز راه‌اندازی شده است.
کارشناسان شرکت مخابرات استان تهران در نمایشگاه تلکام امسال حضور دارند و آماده پاسخگویی و ارائه طلاعات بیشتر در این زمینه هستند.نظرات غیرفعال است.