کد خبر: 17236

وزیر ارتباطات از سرمایه گذاری ۱۶ میلیارد یورویی در حوزه ICT در پنج سال آینده خبر داد

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند ایران هفت برابر افزایش یافته و تعدا ارتباطات اینترنتی ایران از ۳.۵ میلیون به ۳۵ میلیون افزایش یافته است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محمود واعظی در مراسم آغاز به کار همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ افزود: در همین حال خدمات پهنای باند در روستاها و مناطق روستایی از مقدار ناچیز به ۲۵ هزار روستا افزایش یافته و روستاهای دارای ۱۵ خانوار دارای ارتباط تلفنی شدند.

وی اظهار داشت: ظرفیت فیبر نوری ایران هفت برابر شده و هغت مرکز تبادل اطلاعات به منظور ایجاد شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شده و محتوای داخلی به چهار برابر افزایش یافته است.

به گفته واعظی، براساس برنامه ریزی های صورت گرفته،مهمتربن اهداف پنج سال آینده ایران در حوزه ICT،تامین خدمات اینترنتی با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه برای خانوارها، تامین پهنای باند برای ۹۰ درصد روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش فعالیت های پژوهشی در زمینه تکنولوژی، افزایش محتوای داده داخلی به پنج برابر وضعیت فعلی و ارایه خدمات الکترونیکی گسترده هستند.

وی گفت: کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای تحقق اهداف موردنظر ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۶میلیارد یورو تخمین زده شده که یک چهارم آن توسط دولت و سه چهارم توسط بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

واعظی افزود: برای این کار از سرمایه گذاری خارجی و دوجانبه و چندجانبه استقبال و آن را ترغیب و تسهیل مینظرات غیرفعال است.