کد خبر: 14092

وزرای ارتباطات ایران و برزیل بر ضرورت تغییر مدیریت اینترنت تاکید کردند

سینا: در ادامه دیدارهای وزیر ارتباطات در حاشیه کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۴، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در ملاقات با همتای برزیلی خود به روابط گسترده سیاسی و اقتصادی بین دو کشور اشاره کرد و این رویداد را فرصت مناسبی جهت گسترش روابط برشمرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات برزیل نیز با ابراز خوشحالی از این ملاقات، با اشاره به توسعه ارتباطات و لزوم تجدید نظر در مورد وضعیت موجود اینترنت، گفت: هرچند اینترنت توسط آمریکایی‌ها ایجاد شده است، ولی باید اجماع جهانی و نه یک کشور خاص آن را مدیریت کند.
واعظی نیز با تایید این موضوع، بر ضرورت انجام مشورت‌های گسترده در زمینه نحوه اعمال مدیریت اینترنت در جهان تاکید و آمادگی خود را جهت کمک به دستیابی به تفاهم در این زمینه اعلام کرد.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به تامین منابع لازم برای پروژه‌های بزرگ ICT در دولت تدبیر و امید، گفت: باتوجه به تغییرات سریع فناوری و رشد انتظارات جامعه، تحولات را دنبال کرده و برای رفع نیازهای جامعه تلاش می‌کنیم.
وزیر ارتباطات برزیل نیز با بیان اینکه با نظر مثبت حرکت خواهیم کرد، گفت: نگاه برزیل به ایران به عنوان همکار و شریک است و آماده همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مورد تفاهم دو طرف هستیم.نظرات غیرفعال است.