کد خبر: 9967
دبير شوراي عالي فضاي مجازي خبر داد:

وزارت ICT باید برای فعالیت‌هایش از شورای عالی فضای مجازی تائیدیه بگیرد

سینا: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: وزارت ارتباطات مکلف به هماهنگی با شورای عالی فضای مجازی است و برای فعالیت‌های خود باید در چهارچوب مصوبات شورا تائیدیه بگیرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مهدی اخوان بهابادی صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات به هیچ وجه در عرض هم نبوده و در طول هم قرار می‌گیرند.
وی اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید اطلاعات پروژه‌ها و برنامه‌های در دستور کار خود را جهت اطلاع و تائید به شورای عالی فضای مجازی ارسال کند.
اخوان افزود: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستیم که طرح ایجاد شبکه ملی اطلاعات را به شورای عالی فضای مجازی ارسال کند چراکه جزییات این طرح باید بررسی دقیق شود تا برای اجرایی و عملیاتی شدن آن تصمیم‌گیری شود.
به گفته وی، شوراهای فعال در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و ذیل هر یک از قوای کشور، وزارتخانه‌ها و کارگروه‌ها و کمیته‌های حوزه فضای مجازی ازاین پس با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی فعالیت خود را ادامه خواهند داد و بحثی مبنی بر انحلال آنها وجود ندارد.
اخوان بهابادی از تدوین اساسنامه تشکیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت:‌ این اساسنامه باید در شورای عالی فضای مجازی به تصویب اعضا برسد و در اولین جلسه‌ای که در آینده برگزار خواهد شد، اساسنامه این مرکز تصویب خواهد شد.نظرات غیرفعال است.