کد خبر: 11228
موسسه تحقيقاتي ميسون پيش‌بيني كرد:

وجود ۱۹۲ میلیون سیم‌کارت ۳G در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تا ۲۰۱۷

سینا: موسسه تحقیقاتی میسون پیش‌بینی کرد بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ درآمد شرکت‌های مخابراتی در خاورمیانه و شمال آفریقا با رشدی سالانه ۵ درصد از مجموع رشد ۲۷ درصدی برخوردار باشد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این درآمد از ۷۰٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ به ۹۶٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش خواهد یافت و در پنج سال آینده سریع‌ترین رشد در بخش سرویس دیتای تلفن همراه خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود سالیانه بطور متوسط از رشد ۱۷٫۹ درصدی برخوردار شود. در همین حال نرخ رشد تعداد مشترکین کاهش خواهد یافت.

در حال حاضر ضریب نفوذ سیم‌کارت‌های فعال در مراکش، عربستان سعودی، الجزایر و امارات متحده عربی بیش از صد درصد است و در سال ۲۰۱۴ مصر به این میزان خواهد رسید.

این موسسه تحقیقاتی پیش‌بینی کرده است تعداد مشترکان نسل دوم نیز در سال ۲۰۱۵ به اوج خود برسد و پس از گسترش نسل سوم و نسل چهارم تلفن همراه کاهش یابد.

با توسعه فناوری نسل سوم تلفن همراه تا سال ۲۰۱۷ تعداد سیم‌کارت‌های نسل سوم به ۱۹۲ میلیون عدد می‌رسد که برابر با ۴۳ درصد از کل سیم‌کارت‌های موجود در این منطقه خواهد بود.

در همین حال طی پنج سال آینده، فناوری نسل چهارم تلفن همراه به طور میانگین سالانه ۱۲۲ درصد رشد می‌یابد اما تنها ۱۰ درصد از کل سیم‌کارت‌های منطقه را به خود اختصاص خواهد داد.نظرات غیرفعال است.