کد خبر: 7968
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

هیچ صنعتی مانند فناوری اطلاعات پتانسیل کارآفرینی ندارد

سینا: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پتانسیل بالای صنعت فناوری اطلاعات برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی در کشور گفت: به ازای هر ۱۵ میلیون تومان امکان ایجاد یک شغل در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از ستاد اطلاع‌رسانی دومین جسنواره صنعت، بازرگانی و فناوری اطلاعات، علی حکیم‌جوادی افزود: با توسعه صنعت فناوری اطلاعات مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با سرمایه‌گذاری‌های مشخص و محدود برطرف می‌شود.
وی گفت: صنعت فناوری اطلاعات جایگاه ویژه‌ای در میان صنایع دارد و محور کلیدی برای آن محسوب می‌شود، در نقشه علمی کشور هم یکی از شش اولویت نخست فناوری‌ها صنعت فناوری اطلاعات در کنار فناوری بایو و نانو قرار گرفته است.
حکیم جوادی با بیان اینکه در طی یک سال بیش از ۷۵ هزار تجارت در جهان توسط صنعت فناوری اطلاعات ایجاد ‌می‌شود و در میان صنایع بی‌بدیل است، خاطرنشان کرد: گام اول برای توسعه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد زیرساختی به عنوان شبکه ملی اطلاعات است که با سرمایه‌گذاری اولیه دولت و بخش عمومی مانند مخابرات انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: کشورهایی که عقب‌ماندگی را در خود احساس می کنند باید به سمت ایجاد ساختار فناوری اطلاعات و توسعه آن بروند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وزارت ICT برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را در مسیر رونق صنعت و بازار فناوری اطلاعات و فرهنگ‌سازی این حوزه بسیار موثر دانسته اما باید جشنواره‌ها نیز هدفمند بوده و سناریوی خاص و مشخصی را دنبال کند.
حکیم‌جوادی گفت: منطبق بر قانون مبنی بر نقش وزارت ارتباطات به عنوان سیاست‌گذار، هدایت‌گر و نظارت‌کننده در این حوزه، حمایت‌های لازم را از برگزاری دومین جشنواره صنعت، بازرگانی و فناوری اطلاعات خواهیم کرد.
دومین جشنواره صنعت، بازرگانی و فناوری اطلاعات از ۲۰ تا ۲۲ دی ماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.نظرات غیرفعال است.