کد خبر: 5130
وزير ارتباطات:

هیچ‌گاه در بخش مصارف خانگی اینترنت محدودیتی نداشته‌ایم!

سینا: رضا تقی پور گفت: ظرفیت پهناى باند اینترنت کشور در چند فاز افزایش خواهد یافت. که فاز اول آن در مهر ماه انجام شد و امیدواریم فاز دوم آن تا پایان امسال انجام شود.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت از افزایش ظرفیت پهناى باند اینترنت کشور خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، ظرفیت پهناى باند اینترنت تا پاپان امسال حدود پنج برابر می شود و در فازهای بعدی این ظرفیت کامل تر خواهد شد که تا شهریورماه سال ۹۰ امیدواریم بتوانیم به اهداف مورد نظر در این حوزه دسترسی پیدا کنیم.
رضا تقی پور در ادامه اظهار داشت: البته برای اکثر کاربردها در زمینه خدمات الکترونیک مانند تجارت الکترونیکی یا بانک داری الکترونیکی پهنای باند داخل پاسخگو است اما آن چیزی که این روزها بر سر آن بحث می شود؛ پهنای باند اینترنت و بین الملل است که این موضوع را از طریق شرکت زیر ساخت پیگیری کرده ایم و به تازگی چیزی حدود ۳۰درصد به ظرفیت آن اضافه شده است.
وی افزود: در حال حاضر شرکت زیرساخت اعلام کرده که آماده است تمام پهنای باند مورد نیاز شرکت مخابرات استان ها را تامین کند. ضمن اینکه در برنامه توسعه هم افزایش پهنای باند اینترنت داخل لحاظ شده است. هم اکنون هم از نظرپهنای باند اینترانت داخل کشور هیچ محدودیتی نداریم و می تواند به صورت کامل واگذار شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت برای مصارف خانگی گفت: هیچ گاه در بخش مصارف خانگی محدودیتی نداشته ایم. در اکثر شهرهایی که مراکز آنها به اینترنت پر سرعت مجهز شده اند، که الان هم اغلب شهرهای بزرگ را در بر می گیرد، از طریق شرکت های ندا واخیرا هم از طریق شرکت های مخابرات استان ها اینترنت پرسرعت واگذار می شود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.نظرات غیرفعال است.