کد خبر: 202
مروری بر فعالیت های شرکت چینی هوواوی در ایران

هوواوی در اندیشه تسخیر بازار مخابرات ایران

huawei_logo_001سینا: نمایندگی شرکت چینی هوواوی در ایران فعالیت های خود را در چند فاز مختلف متمرکز کرده است که از جمله آنها می توان به معرفی تکنولوژی های جدید و بازاریابی برای آنها، پشتیبانی ۲۴ ساعته از تجهیزات نصب شده در سطح کشور، انتقال دانش فنی و تولید داخل و تحقیقات اشاره کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این شرکت معتقد است توانسته در مدت زمان کوتاهی اعتماد اپراتورهای بزرگ ایران مانند مخابرات ایران و اپراتورهای صنایع مختلف دیگر را با ارائه تجهیزات پیشرفته و به روز و پشتیبانی مناسب به خود جلب کرده و در بخش SDH و DWDM نیز تا به حال ۱۳۰ شهر از تجهیزات نوری ساخت هوواوی استفاده کرده اند.
طبق اعلام این شرکت چینی، صنایع نظامی، صنعت برق و ISPهای معروف از دیگر مشتریان این شرکت در زمینه تجهیزات فیبرنوری هستند.
این شرکت در کارنامه خود نصب شبکه ملی دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت و راه اندازی شبکه هوشمند تهران، مشهد و تلفن همراه کشور را دارد.
همچنین نصب تجهیزات سیگنالینگ بین مراکز تلفن همراه کشور و شرکت ارتباطات زیرساخت از دیگر فعالیت های انجام شده توسط این شرکت است.
شرکت چینی هوواوی که به زعم خود ۳۶ اپراتور از ۵۰ اپراتور معروف دنیا را پشتیبانی می کند، در سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را در زمینه تکنولوژی های پیشرفته صنعت ارتباطات آغاز کرد.
این شرکت در سال ۲۰۰۸ رقم قراردادهای امضا شده خود در در زمینه ICT را به رقم ۲۳٫۸ میلیارد دلار رساند که ۷۲ درصد آن از محل قراردادهای بین المللی بوده است.
تجهیزات این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا مشغول سرویس دهس است و توانسته رتبه های نخست را در زمینه های CDMA، NGN، IP DSLM  و MSAN، SDH و DWDM  به خود اختصاص دهد.نظرات غیرفعال است.