کد خبر: 3932

هنوز پرونده خطوط E1 در کمیسیون تنظیم مقررات مفتوح است

سینا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پرونده‌ای که درخصوص اعتراض شرکت‌های ISP، ISDP و PAP به تعرفه‌های تغییر یافته خطوط E1 از سوی شرکت مخابرات تشکیل شده، هنوز درحال بررسی در کمیسیون تنظیم مقررات است.
محمد کرمپور در گفت و گو با آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) افزود: لطف اله سبوحی -معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات- نامه مربوط به اعتراض شرکت‌های معترض به تغییر تعرفه لینک E1 توسط شرکت مخابرات ایران را دریافت کرده و آن را به کمیسیون تنظیم مقررات تحویل داده است.
وی افزود: درحال حاضر این پرونده در در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درحال بررسی است.
کرمپور ابراز امیدواری کرد رگولاتوری و کمیسیون تنظیم مقررات با بررسی‌های بیشتر و بهتر بتوانند پرونده خطوط E1 را حل و فصل کنند.
گفتنی است چندی پیش شرکت مخابرات ایران تعرفه مربوط به خطوط E1 را که مبلغ ۳۰ میلیون ریال ودیعه اولیه و حق نگهداری ماهانه ۲۵۰ هزار ریال بوده است را با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های خریدار این لینک‌ها به مبلغ ۱۵ میلیون ریال هزینه اولیه و غیرقابل استرداد و ماهانه ۹۵۰ هزار ریال حق نگهداری تغییر داده است.
شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است که تغییرات مذکور به منظور کاهش قیمت خطوط E1 بوده است اما شرکت‌های دارنده این خطوط بر این باورند که تغییرات انجام شده توسط شرکت مخابرات ایران نوعی افزایش قیمت بی‌نظیر است و در همین راستا نامه‌های اعتراض آمیز زیادی به مراجع ارسال کرده‌اند که از آن جمله نامه‌ای است که به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه کرده‌اند که پس از طی سلسله مراتب اداری به دست رگولاتوری رسیده تا بر روی آن تحقیق انجام دهد.



نظرات غیرفعال است.