کد خبر: 11625

هند هواوی را از فهرست شرکت‌های دارای کارخانه محلی در این کشور حذف کرد

سینا: هواووی چین به حذف خود از فهرست تامین‌کنندگان تجهیزات مخابراتی دارای کارخانه‌های مونتاژ محلی که از سوی دولت هند ارائه شده است، اعتراض کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در فهرست سازمان مخابرات هند از شرکت‌هایی مانند نوکیا زیمنس نام برده شده است اما نام شرکت چینی هواوی در این فهرست دیده نمی‌شود.

هواووی در نامه‌ای اعتراض‌آمیز به واحد تجاری COIA اظهار داشت: «هواووی هند پس از آگاهی از اینکه با وجود تلاش‌های صادقانه و مشتاقانه جهت تمرکز قابلیت‌های تولیدی خود، نامش در فهرست تولیدکنندگان محلی منتشر شده از سوی سازمان مخابرات وجود ندارد، مایوس شده است.»

دولت هند شبکه‌های تلفن همراه فعال در هند را به قرار دادن بیشتر زیرساخت شبکه خود در این کشور تشویق می‌کند و در حال تنظیم طرح‌هایی برای الزامی کردن درصد تولیدی مشخصی در این کشور در آینده است.

هواوی دارای مرکز تحقیق و توسعه در هند است که بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه این شرکت خارج از چین است و ۲ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

پیش از این هواوی اعلام کرده بود که عملیات‌هایش در این کشور سرمایه‌گذاری های کلی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار در سال را طی دهه گذشته به خود اختصاص داده‌اند و تعداد مجموع کارکنان‌اش در هند ۶ هزار نفر بوده که ۹۵ درصد آنها هندی هستند و برای ۲۰ هزار نفر دیگر نیز از طریق برنامه‌های مشارکتی خود به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.نظرات غیرفعال است.