کد خبر: 12810

هم‌کدی تلفن‌های ثابت بهای سهام مخابرات را افزایش داد

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بهای هر سهم شرکت مخابرات ایران امروز با ۱۰۱ ریال افزایش قیمت و ۳٫۷۹ درصد تغییر مثبت به ۲۷۶۳ ریال رسید.
معاملات سهام این شرکت امروز با قیمت ۲۷۰۰ ریال آغاز شد و با قیمت ۲۷۶۳ ریال پایان یافت و بالاترین قیمت ۲۷۶۸ ریال و پایین‌ترین قیمت ۲۶۷۱ ریال را ثبت کرد.
حجم معاملات سهام مخابرات امروز به ۵۱ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۳۸۸ سهم به ارزش ۱۴۳ میلیارد و ۶۵۳ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۵۷۲ ریال با ۲ هزار و ۹۷۲ معامله رسید.
نماد اخابر امروز شاخص بورس را بالا کشید و با ۹۶٫۶۶ واحد تاثیر مثبت در شاخص بورس ارزش بازار آن به ۱۲۶ میلیون و ۷۴۸ هزر و ۹۱۱ میلیون ریال رسید.
شرکت مخابرات ایران براساس تصمیم هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و در چارچوب مصوبه دولت دهم، از امروز عملیات اجرایی طرح هم‌کدسازی درون استانی تلفن ثابت در سراسر کشور را آغاز و به تدریج به پایان می‌رساند.
با اجرای این طرح، تعداد کدهای بین شهری از حدود ۲۵۰۰ به ۳۱ کد بین استانی کاهش می‌یابد و تعرفه کلیه مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه، که این امر موجب کاهش هزینه مشترکان می‌شود. به عنوان مثال، هزینه یک دقیقه مکالمه از تهران به ورامین (دو شهر نزدیک) از ۲۱۴ ریال به ۲۶ ریال و از زابل به چابهار (دو شهر دور) از ۶۷۰ ریال به ۲۶ ریال کاهش می‌یابد.نظرات غیرفعال است.