کد خبر: 9031

هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت استان البرز آغاز شد

سینا: طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت استان البرز در راستای اجرای مفاد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۱۳۹۱ آغاز شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ستادی متشکل از نمایندگان شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، شرکت مخابرات استان‌های تهران و البرز با مسئولیت معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تشکیل و وظیفه این ستاد اطلاع‌رسانی، نظارت بر حسن اجرای طرح، پاسخ به سئوالات و ابهامات احتمالی است.
ستاد تاریخ اجرای طرح هم‌کدسازی در استان البرز را امروز ۲۳ فروردین مه سال ۹۱ تعیین و جهت اجرا به تمامی اپراتورهای شبکه ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ کرد.
تغییرات اصلی در ۱۷ شهر و ۲۳۳ روستا در سطح شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان و تعداد ۱ یک میلیون و ۵۵ هزا رو ۱۸۷ خط تلفن منصوبه در سطح شهرستان‌های یاد شده شامل تغییرات خواهند بود.
تعداد ۹۲۰ هزار و ۳۴۹ مشترک در سطح شهرستان‌های مذکور استان البرز در این طرح تغییرات نامبرینگ (شماره مشترک) خواهند داشت.
شماره مشترکین در سطح شهرستان‌های یاد شده از ۷ رقم به ۸ رقم تغییر خواهد کرد و  هفت رقم شماره مشترکین در سطح این شهرها بدون تغییر خواهند ماند.
کل ارقام مشترکین در سطح استان البرز ۸ رقمی خواهد شد و کد بین شهری در سطح استان البرز ۰۲۶ خواهد بود.
بر همین اساس، شماره تلفن‌های ارتباطی ۱۹۰ و ۱۱۸ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات مرتبط با موضوع هم‌کدسازی هستند و آدرس الکترونیکی برای دسترسی به جزئیات طرح از جمله جدول هم‌کدی شهرستان‌های استان البرز www.tct.ir است.



نظرات غیرفعال است.