کد خبر: 13769

همکاری MTN و شرکت «راکت اینترنت» به منظور توسعه کسب وکار اینترنتی در خاورمیانه

سینا: گروه MTN امروز همکاری خود را با شرکت راکت اینترنت که یکی از پیشروان صنعت اینترنت است، اعلام کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، قرار است این دو شرکت با همکاری یکدیگر به توسعه خدمات خرده فروشی آنلاین و سایر خدمات دیجیتالی دیگر در خاورمیانه بپردازند.
این همکاری به دنبال توافق هفته گذشته میان MTN، راکت اینترنت و اپراتور میلکوم اینترنشنال منعقد شد تا از طریق شرکت هلدینگ اینترنت آفریقا توسعه کسب وکارهای اینترنتی در آفریقا میسر شد.
MTN و راکت اینترنت سرمایهگذاری مشترک خواهند داشت تا بتوانند به امر توسعه کسب وکارهای اینترنتی در خاورمیانه بپردازند. در این سرمایهگذاری مشترک، هر یک از دو شرکت ۵۰ درصد از سهام «هلدینگ اینترنت خاورمیانه» را در اختیار می‌گیرند.
شرکت «راکت اینترنت» پیش از این نیز در چندین کشور خاورمیانه حضور داشته است و کسب وکارهای اینترنتی با رشد بالایی همچون ایزی تاکسی، لامودی، نامشی و هـِلوُفود را در کارنامه خود دارد.
سیفیسو دابنگوا، رئیس و مدیرعامل گروه MTN در این باره گفت: از جمله اولویتهای راهبردی مهم شرکت، میتوان به همکاری با شرکت راکت اشاره کرد که یکی دیگر از موفقیتهای شرکت MTN در نیل به اهداف جانبی کسب وکارهای دیجیتال به شمار رفته و همچنین رشد و ارزش آفرینی را برای مشتریان ما به ارمغان خواهد آورد.
این همکاری، تخصص اینترنتی شرکت راکت در ایجاد موفق مدل­های کسب­وکار اینترنتی جهانی را با جایگاه برتر مدیریتی و رهبری MTN و دانش منحصربه­فرد این شرکت در حوزه بازارهای داخلی حوزه مخابرات پیوند می­زند.
آقای «اولیور ساموِر»، از بنیانگذاران شرکت راکت اینترنت درخصوص همکاری میان دو شرکت گفت: «من مطمئنم که همکاری راهبردی میان دو شرکت، تغییر و تحول اینترنتی خاورمیانه را تسریع خواهد کرد. با اجماع میان این دو نیرو، شرکت هلدینگ اینترنت خاورمیانه میتواند فعالیتهای اقتصادی پیشین خود را حتی بیش از پیش توسعه بدهد و شرکتهای موفق جدیدی را به سرعت راه‌اندازی کند.
انتظار میرود که شرکت MTN طی دو تا چهار سال آینده، حدود ۳۰۰ میلیون یورو در شرکتهای هلدینگ اینترنت آفریقا و هلدینگ اینترنت خاورمیانه سرمایهگذاری کند.
سرمایه­گذاریهای نامبرده منوط به تایید رگولاتوری است و انتظار میرود که این معاملات به ترتیب در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۴ انجام شوند.
دابنگوا افزود: شرکت MTN و راکت قصد دارند از طریق شرکت هلدینگ اینترنت خاورمیانه، بازار نوپای تجارت الکترونیک در خاورمیانه را تسریع کرده و آن را توسعه بدهند.نظرات غیرفعال است.