کد خبر: 14069

همکاری فیس‌بوک و GSMA برای توسعه دسترسی به اینترنت

سینا: فیس‌بوک از آغاز همکاری با انجمن جهانی تلفن همراه (GSMA) به منظور کاهش هزینه سرویس‌های تلفن همراه در کشورهای درحال توسعه به منظور توسعه دسترسی به اینترنت و به دنبال آن سرویس‌های فیس‌بوک خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در کنگره جهانی تلفن همراه که در بارسلون درحال برگزاری است اعلام شد این فعالیت‌ها که توسط فیس‌بوک و GSMA انجام می‌شود، با همکاری دولت‌های بازارهای درحال توسعه صورت خواهد گرفت تا عوامل کلیدی و تاثیرگذار در توانایی دسترسی و دسترس‌پذیری آن شناسایی شوند.
تام فیلیپس، مدیر ارشد رگولاتوری GSMA در این باره گفت: درحالی که حدود هفت میلیارد ارتباطات موبایل در سراسر جهان وجود دارد اما تنها ۳٫۴ میلیارد نفر گوشی تلفن همراه دارند.
وی افزود: برقراری ارتباطات میلیاردها فرد فاقد ارتباط هدف اصلی GSMA است و از همکاری با فیس‌بوک و Internet.org برای دستیابی به این هدف خرسندیم.
همکاری میان این دو مجموعه قرار است بر ایجاد محیط پایدار برای سرمایه‌گذاری و استفاده از زیرساخت‌های موبایل و همچنین حذف یا کاهش مالیات ویژه موبایل یا جلوگیری از اعمال سیاست‌های مالیاتی جدید متمرکز باشد.نظرات غیرفعال است.