کد خبر: 11546

همه آنچه درباره رومینگ همراه اول باید بدانید

سینا: اطلاعات مورد نیاز مشترکان رومینگ همراه اول منتشر شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سرویس رومینگ برای تمامی سیم‌کارت‌های همراه اول از ابتدا فعال است و نیازی به فعال‌سازی مجدد نیست.
همچنین روشن کردن گوشی همراه اول و دریافت پیامک در همه جای جهان رایگان است.
با فعال‌سازی PIN CODE سیم‌کارت و رمز گوشی، در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه می‌توان سوءاستفاده‌های احتمالی را به حداقل رساند.
در هنگام استفاده از سرویس رومینگ هزینه مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه می‌شود یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه هزینه دو دقیقه مکالمه محاسبه می‌شود.
مشترکان بعد از پایان مکالمه با زدن دکمه قطع تلفن باید از قطع مکالمه خود اطمینان حاصل کنند تا هزینه ناشی از عدم قطع ارتباط به آنها تحمیل نشود.
در صورت بر قراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث هزینه مکالمه برای تماس گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد.
در صورت افزایش کارکرد تلفن همراه بیش از مبلغ ودیعه، شرکت ارتباطات سیار ایران مجاز به قطع تلفن همراه است اما به دلیل تاخیر در ارسال این اطلاعات امکان قطع دقیقا در حد مجاز تعیین شده وجود نداشته و مسوولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. ضمن آنکه احتمال انتقال بخشی از مبلغ کارکرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.
همچنین در صورت مفقود شدن گوشی بلافاصله باید مراتب را به یکی از بستگان درجه یک خود در داخل کشور اطلاع داد تا از طریق مراجعه به ادارات دولتی مشترکین نسبت به قطع آن اقدام شود.
باتوجه به وصل تلفن همراه پس از ۲۰ روز توسط این شرکت توصیه می‌شود مالک تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره مربوطه و اخذ سیم‌کارت جدید اقدام کند.نظرات غیرفعال است.