کد خبر: 4779
انكار رگولاتوري و اصرارهمراه اول

همراه اول: ۴۰درصد سهام مبین نت را خریده ایم

سینا: طبق روال یک سال گذشته که بین مصوبات سازمان تنظیم مقررات رادیویی و اقدامات شرکت مخابرات ایران ، این بار نیز شرکت ارتباطات سیار خط رگولاتوری را نخواند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) ، در ابتدای سال جاری که زمزمه های خرید ۴۰ درصد از سهام شرکت وایمکس مبین نت توسط شرکت ارتباطات سیار ایران در محافل مخابراتی بیان شد ، سوژه خبرنگاران برای سوال از رگولاتوری نیز فراهم شد.
اما پس از پیگیری های خبرنگاران ، رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی این خرید را غیر قانونی دانست.
پس از آن مدیرعامل شرکت مبین نت در واکنش به این اظهار نظر کرم پور ، خبر داد : هیات مدیره مبین نت در حال جلب رضایت حقوقی رگولاتوری است .
باز هم رگولاتوری در اظهار نظر های بعدی خود این خرید سهام را غیر قانونی دانست و از نبود هیچ راه حل حقوقی برای آن دانست.
مدیرعامل شرکت همراه اول نیز دو هفته پیش در نمایشگاه تلکام طی سخنانی غیر قابل باور از خرید این سهام توسط شرکت ارتباطات سیار خبر داد.
پس از آن نیز معاون نظارت بر امور سازمان تنظیم مقررات رادیویی در همان نمایشگاه این عمل را غیرقانونی خواند.
این ماجرا همچنان ادامه دارد و صدوقی روز گذشته در مراسم معارفه همراه اول به فرابورس خرید ۴۰ درصد سهم شرکت مبین‌نت توسط همراه اول را از اقدامات امسال این شرکت معرفی کرد.
اما دیگر این بار انگیزه ای برای پرسش از سازمان تنظیم مقررات رادیویی باقی نمانده زیرا همچنان این سازمان خرید سهام مبین نت را به وسیله همراه اول غیرقانونی می خواند و همراه اول نیز اقدامات اولیه اش را برای پیوستن به اپراتورهای وایمکس انجام می دهد.
وجود چنین تناقض هایی در گفتار و عمل سازمان های نظارتی و شرکت های زیر نظرشان توجیهی برای قانونی بودن ندارد.


  1. تازه مونده تا کامل بشه. گویا این اقا خیلی دستش پره و دلش هم گویا پرتر. ببینم بالاخره میخواد چی بنویسه http://www.mobinnetiha.blogfa.com