کد خبر: 9504
مديرعامل همراه اول خبر داد:

همراه اول ۴ میلیون سیم‌کارت اعتباری غیرفعال در بازار دارد

سینا: ‌مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: درحال حاضر ۴ میلیون سیم‌کارت اعتباری غیرفعال در بازار داریم.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، وحید صدوقی صبح امروز در جمع خبرنگار افزود:‌ مجموع تعداد مشترکین همراه اول به ۴۹ میلیون نفر رسیده است که از میان آنها ۱۶ میلیون مشترک سیم‌کارت دائمی و ۳۹ میلیون نفر مشترک سیم‌کارت‌های اعتباری هستند.
وی اظهار داشت:‌ رشد فروش سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول در سال ۹۰ به ۲۸ درصد رسید.
صدوقی از افزایش ۱۴۸ درصدی مشترکین GPRS همراه اول خبر داد و افزود:‌ تعداد کاربران GPRS همراه اول از ۴ میلیون نفر به ۱۰ میلیون نفر افزایش یافته است.
به گفته وی، همراه اول در سال ۹۰ درآمدی معادل ۵۴٫۷ تریلیون ریال داشته است سود خالص آن نیز ۱۵٫۷ تریلیون ریال بوده است.
مدیرعامل همراه اول مجموع مبالغ پرداختی به دولت را ۲۴٫۲ تریلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان ۱۵ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۲۶۱ میلیون ریال به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال بابت سود سهام دولت، ۴ میلیون و ۴۱ هزار و ۷۹۵ میلیون ریال بابت مالیات و ۲ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۳۱۶ میلیون ریال بابت سایر هزینه‌ها به دولت پرداخت کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه طبق اعلام بیزینس مانیتور سهم بازار همراه اول بیشتر از رقیب آن بوده است، افزود:‌ ۶۸ درصد سیم‌کارت‌های موجود در بازار همراه اول هستند.
صدوقی، حجم سرمایه‌گذاری انجام شده و درحال انجام در بخش توسعه شبکه همراه اول را بالغ بر ۴۷۱۱ میلیارد ریال و نوسازی و مدرن‌سازی شبکه رادیویی این اپراتور با ۴ هزار سایت را در دستور کار این اپراتور عنوان کرد.
به گفته وی، شرکت ارتباطات سیار ایران قصد داشت در سال گذشته ۷ میلیون مشترک جذب کند که با جذب ۸ میلیون مشترک، ۷ میلیون نفر آنها ثبت‌نام و فعال شده‌اند.
صدوقی تصریح کرد:‌ در یک هفته گذشته و در طرح گلچین شماره‌های همراه اول ۱۲ هزار سیم‌کارت دائمی و ۱۵ هزار سیم‌کارت اعتباری فروخته شده است.
وی ادامه داد:‌ درآمد همراه اول در سال گذشته از محل سیم‌کارت‌های دائمی به ۸۰۵ میلیارد تومان و از محل سیم‌کارت‌های اعتباری به ۲۳۴۹ میلیارد تومان رسید.نظرات غیرفعال است.